Китайські вчені створили з равликового слизу клей для загоєння ран

Понад 2 тис. років тому наземні равлики та їх слиз вже використовувалися для зняття болю, спричиненого опіками, абсцесами та іншими травмами...
Фото: pixabay.com

Китайські дослідники створили клей для загоєння ран із слимаків, повідомили в Куньмінському інституті ботаніки Академії наук Китаю.

Понад 2 тис. років тому наземні равлики та їх слиз вже використовувалися для зняття болю, спричиненого опіками, абсцесами та іншими травмами. У зв’язку з цим, науковці зі згаданого інституту припустили, що равликовий слиз, володіючи властивостями, що клеять, і неявною біологічною активністю, може стати потенційним засобом для загоєння ран.

Як йдеться у статті, опублікованій на сайті міжнародного журналу Nature Communications, біоматеріал, створений з равликового слизу групою дослідників вищевказаного інституту, продемонстрував відмінні кровоспинні властивості, високу біосумісність та біорозщеплення.

В експериментах, проведених на щурах, нова склеювальна речовина продемонструвала ефективність у загоєнні ран.

Як показали подальші дослідження, клей із равликового слизу також здатний знімати хронічне запалення рани, значно сприятиме регенерації епітелію та ангіогенезу.

Вчені переконані, що це відкриття має велике значення для розробки біоклею та біоінженерних конструкцій.

Читайте також: Китай вперше клонував коня для перегонів.

Поділитися:
Категорії
Наука і технології
Стрічка новин

Читайте також: