Чоловіки отримують більше, бо готові на ризик – дослідження

Автори дослідження виявили, що жінки в середньому приймали пропозицію про роботу приблизно на місяць раніше, ніж їхні колеги-чоловіки...
Нове дослідження, проведене вченими зі США, показало, що значна частина різниці в оплаті праці пов'язана з тим, що жінки схильні приймати пропозиції про роботу раніше, а чоловіки вичікують, домагаючись кращої пропозиції
Ілюстративне фото: Mubariz Mehdizadeh/Unsplash

Оскільки пошук роботи — складний процес, пов’язаний із значною невизначеністю, вчені припускають, що свою роль можуть грати притаманні людям різної статі переваги та переконання. Проте економісти напрочуд мало знають про те, як ці атрибути впливають на оплату праці на початку кар’єри, пише ERR.

У свіжому дослідженні вчені провели опитування серед студентів та випускників Бізнес-школи університету Бостона, сконцентрувавшись на процесі пошуку першої роботи. Учасники надавали дані про характеристики прийнятих та відхилених пропозицій, включаючи зарплату, а також про свої суб’єктивні відчуття під час пошуку відповідної вакансії.

Автори дослідження виявили, що жінки в середньому приймали пропозицію про роботу приблизно на місяць раніше, ніж їхні колеги-чоловіки. 60 відсотків жінок були готові зайняти вакансію ще до закінчення навчання, тоді як серед чоловіків 48 відсотків воліли спершу отримати диплом.

Дослідники вважають, що в цьому випадку гендерні відмінності можуть бути частково пояснені більшою толерантністю чоловіків до ризику та надмірною впевненістю у своєму потенційному заробітку. Дійсно, вчені знаходять систематичні закономірності між цими рисами та результатами пошуку роботи. Наприклад, люди, не схильні до ризику, повідомляли про нижчу заробітну плату і раніше приймали пропозиції.

“Наше дослідження показує, що відмінності в тому, як чоловіки та жінки шукають роботу, впливають на різницю в оплаті праці чоловіків і жінок на початку кар’єри, – каже провідний автор дослідження Патрісія Кортес. – Гендерні відмінності щодо ризику та висока впевненість у майбутніх пропозиціях про роботу призводять до того, що жінки погоджуються на нижчу зарплату.

Читайте також: Вчені виявили у восьминогів небачену раніше мозкову хвилю.

Поділитися:
Категорії
Наука і технології
Стрічка новин

Читайте також: