Спортивний лікар: депресія сприяє виникненню болю у спині

Десь близько 90% людей можуть відчувати гострий біль у спині протягом року, - сказав лікар. - Наше життя сприяє цьому: стрес, робота та мала рухливість...
Спортивний лікар Гуннар М'янник розповів про те, як запобігти і позбутися болю в спині, від якого страждають багато людей. "Десь близько 90% людей можуть відчувати гострий біль у спині протягом року, - сказав лікар. - Наше життя сприяє цьому: стрес, робота, сидячий спосіб життя та мала рухливість".
Спортивний лікар Гуннар Мянник / фото: ERR

Спортивний лікар Гуннар Мянник розповів про те, як запобігти і позбутися болю в спині, від якого страждають багато людей, пише ERR.

“Десь близько 90% людей можуть відчувати гострий біль у спині протягом року, – сказав лікар. – Наше життя сприяє цьому: стрес, робота, сидячий спосіб життя та мала рухливість”.

За словами Мянника, гострий біль у спині – це такий біль, який триває близько місяця. Однак якщо він триває більше трьох місяців, то це вже хронічний біль, який називають захворюванням. “Ми не повинні допустити, щоб гострий біль у спині став хронічним”, – додав лікар.

“Людині не можна байдикувати, вона повинна дбати про своє тіло, – зазначив Мянник. – Як кажуть музиканти: тіло людини – це її інструмент, а не постамент”.

“При гострому болю у спині ніколи не можна робити масаж, оскільки він посилює біль”, – сказав Мянник, додавши, що і сауна в такому разі протипоказана.

“Дайте спині відпочити, ляжте і покладіть ноги на стілець. Ви можете перебувати в положенні лежачи на боці, в стані спокою”, – сказав лікар у відповідь на питання, який перший крок слід зробити, якщо у вас виник сильний біль у спині. “Починайте виконувати повільні вправи”, – сказав він, пояснюючи наступний крок, який потрібно зробити, щоб позбутися болю.

“Ви повинні постійно змінювати своє сидяче становище, – радить Мянник людям, які довго сидять за комп’ютером. – Ваша спина і тіло повинні бути в русі”.

За словами лікаря, важливо займатися цілеспрямованою фізичною активністю, такою як скандинавська ходьба, біг та їзда на велосипеді. “Це аеробна діяльність, якою людям рекомендується займатися з раннього віку”, – пояснив він, додавши, що для зміцнення м’язів також потрібні спеціальні вправи.

Мянник зазначив, що для виконання вправ не обов’язково ходити до спортзали, їх можна легко робити вдома. Вправи слід виконувати приблизно раз на два дні. “Вранці ви кладете килимок для йоги, відчиняєте вікно і починаєте робити вправи. Щоб не ходити до лікарів, треба тренуватися”, – сказав Мянник.

Лікар підтвердив, що депресія також сприяє виникненню болю у спині. “Людина, у якої діагностована депресія – а це поширена проблема в наш час – фокусується на лікуванні спини”, – сказав Мянник, додавши, що спочатку потрібно позбутися депресії і лише потім – болю в спині за допомогою вправ.

Нестача сну теж може спричинити біль у спині, вважає лікар. “Доросла людина може спати сім годин, дитина – вісім”, – додав він.

Читайте також:

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: