В Україні сформовано реєстр засуджених за сексуальні злочини стосовно дітей

Офіс Генерального прокурора завершив базовий етап наповнення Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої недоторканості малолітньої особи....
реєстр
Ілюстративне фото: dtkt

Офіс Генерального прокурора завершив базовий етап наповнення Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи. Це стане запобіжником від контакту зі злочинцями. Про це повідомила прес-служба відомства.

«Реєстр – автоматизована електронна база даних, створена для забезпечення збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку, узагальнення даних про осіб, які вчинили кримінальні правопорушення цієї категорії. До нього увійшли також і ті, чия судимість за злочини знята або погашена в установленому законом порядку», — йдеться у повідомленні правоохоронців.

Наразі до Реєстру внесено дані про всіх кривдників дітей, які вчинили злочини до його створення. Це більш ніж 600 злочинців.

Як діє реєстр

Особа потрапляє до електронної бази на підставі обвинувального вироку суду, який набрав законної сили. До неї вносяться відомості щодо прізвища, імені, по батькові засудженого, дати народження, місця проживання чи перебування, злочину, за який його було засуджено. Також вона міститиме дані про кримінальне покарання, фактично відбуте ним покарання та порушення правил адміністративного нагляду.

В Офісі генпрокурора зазначили, що доступ до реєстру матимуть визначені законодавством коло осіб. Окрім правоохоронців, це будуть директори шкіл і садочків, керівники державних адміністрацій та голови органів місцевого самоврядування.

Наразі ювенальні прокурори системно працюють для подальшого наповнення реєстру.

Читайте також: Комендант пояснив, як діяти, якщо працівники ТЦК силою забирають чоловіків.

Поділитися:
Категорії
ТОПУкраїна
Стрічка новин

Читайте також: