Комендант пояснив, як діяти, якщо працівники ТЦК силою забирають чоловіків

Військовозобов'язані повинні мати при собі військово-облікові документи та документи, які встановлюють особу, розповів комендант Львівської області Тарас Грень...
військовий, шеврон, військова форма
Військовим повернули виплати у 30 тис. грн.

Військовозобов’язані у віці від 18 до 60 років повинні мати при собі військово-облікові документи та документи, які встановлюють особу, розповів комендант Львівської області Тарас Грень, пише DailyLviv.

Уповноважені військовослужбовці ТЦК і СП мають право перевіряти наявність таких документів і робити звірку даних. Однак у випадку, якщо все ж таки виникає конфліктна ситуація, то обом сторонам варто викликати правоохоронців.

За словами коменданта Львівської області, військовослужбовці ТЦК і СП не мають права вдаватися до силоміцних затримань.

“Якщо ж військовослужбовці ТЦК і СП не одержали від особи, документи якої перевіряли, військово-облікових документів, то вони мають виписати цій особі повістку, а не силоміць забирати її з собою”, — наголосив Грень.

Він також зауважив, що уповноважені особи ТЦК не мають функцій щодо затримання особи або притягнення до адміністративної відповідальності.

“Тому наголошую, що при виникненні таких ситуацій належною, коректною і правильною поведінкою військовослужбовців ТЦК і СП буде відповідний виклик правоохоронних органів. Які повинні формувати ті чи інші документи, протоколи, належним чином реагувати, як передбачено законом. Наказ коменданта, який набув такого суспільного розголосу, не стосується дій щодо притягнення до відповідальності. Він стосується обов’язку громадян в час воєнного стану носити такі документи при собі і пред’являти на вимогу для проведення відповідної звірки””, – підкреслив Грень.

Читайте також: Україна орендувала системи ППО на опалювальний сезон, — Ігнат.

Поділитися:
Категорії
ТОПУкраїна
Стрічка новин

Читайте також: