В Україні перевірять рішення ВЛК щодо непридатності до військової служби

Президент України Володимир Зеленський 30 серпня провів засідання РНБО, під час якого розглянули підсумки перевірки всієї системи ВЛК по країні...
військовозобов'язаний, медкомісія, лікарі
Військовозобов'язаний проходить медкомісію / фото: google.com

Президент України Володимир Зеленський 30 серпня провів засідання РНБО, під час якого розглянули підсумки перевірки всієї системи ВЛК по країні, заслухали доповіді щодо порушень та погодили кроки для унеможливлення будь-якої корупції у сфері ВЛК. Про це повідомив президент в Telegram.

На засіданні РНБО доповідали МВС, СБУ, ДБР, військові, представники медсфери, Уповноважений з прав людини та Гененеральний прокурор.

Було прийнято наступні рішення:

  1. Провести комплексну перевірку обґрунтованості тих рішень ВЛК щодо інвалідності та непридатності до військової служби, які були ухвалені в період із 24.02.22 року та можуть бути повʼязані з корупційними порушеннями. Усіма випадками, коли рішення явно безпідставні та незаконні, мають зайнятися правоохоронці.
  • За результатами перевірки будуть зроблені висновки щодо тих осіб, які на основі сфальшованих рішень ВЛК виїхали за кордон за час від початку повномасштабної агресії.
  • Активізувати розширення можливостей проходити ВЛК в системі цивільних медичних закладів. В усіх регіонах України має бути забезпечено повне розширення роботи ВЛК на цивільні медичні заклади. Військове командування має повністю співпрацювати із цивільними медиками для розв’язання цього питання.
  • Завершити процес повної цифровізації всієї роботи ВЛК. Держава має поставити крапку в будь-яких чергах, у яких люди змушені чекати доступу до ВЛК чи висновків ВЛК.
  • Переглянути систему визначення придатності до військової служби з тим, щоб дати більше можливостей командирам залучати військовослужбовців до виконання завдань та унеможливити маніпуляції з поняттям обмеженої придатності.
  • Кабінету Міністрів України доручено забезпечити належний рівень ефективності роботи ВЛК, безбарʼєрності всіх складників її роботи та залучення професійних кадрів.
  • Правоохоронці продовжать перевірку системи ВЛК та її очищення від тих, хто використовує свої посади проти безпеки та обороноздатності нашої держави.

Читайте також: Звільнення усіх військкомів: Зеленський пояснив важливість такого рішення.

Поділитися:
Категорії
ТОПУкраїна
Стрічка новин

Читайте також: