Італія готується до чергового року сильної посухи

Ще один рік сильної посухи в Італії виглядає все більш імовірним, що викликає побоювання щодо зменшення врожаю, запасів питної води...
У Венеції бракує дощів, пересохли канали / фото: news.sky

Суха зима в Італії послідувала за винятковою посухою минулого року, яка змусила країну оголосити надзвичайний стан для критичних сільськогосподарських територій навколо найдовшої річки, повідомляє Sky News.

Ще один рік сильної посухи в Італії виглядає все більш імовірним після зими з невеликими снігопадами, що викликає побоювання щодо зменшення врожаю, запасів питної води та гідроенергетики.

В Альпах випало менше половини від нормальної кількості снігопадів, тоді як рівень води на озері Гарда на півночі Італії впав до рекордно низького рівня, що дало можливість пішки пройти до невеликого острова Сан-Бьяджіо відкритою стежкою.

Минулого літа з води озера Гарда виринули підводні камені

Тим часом у Венеції на північно-східному узбережжі, місті, яке зазвичай більше стурбоване повенями, незвичайні відливи не дозволяють гондолам, водним таксі та машинам швидкої допомоги проїхати деякими знаменитими каналами.

Оливкові дерева засохли, а в деяких гідроелектростанціях випарувалася половина води.

По, найдовша річка Італії, яка протікає від Альп на північному заході до Адріатики, має лише третину води, ніж зазвичай для цієї пори року, повідомила екологічна група Legambiente у понеділок.

Найгірша посуха за 70 років уздовж річки По минулого року оголила висохле русло річки

Протягом останніх 15 днів у Західній Європі панував антициклон, який приніс помірні температури, які зазвичай спостерігаються наприкінці весни.

Наразі синоптики очікують вкрай необхідних дощу та снігу в Альпах найближчими днями.

Порушення клімату робить посуху в Середземномор’ї більш серйозною та більш імовірною, вважають кліматологи з World Weather Attribution group.

Читайте також: У Румунії тисячі людей залишилися без світла через сильні снігопади.

Поділитися:
Категорії
Світ
Стрічка новин

Читайте також: