Величезний некрополь залізного віку знайдений в Аморосі

Управління археології, оголосило про відкриття великого некрополя залізного віку в Аморозі, розташованому в італійській провінції Беневенто....
стародавній некрополь
Фото: Superintendency of Archaeology

Управління археології, образотворчого мистецтва та ландшафту провінцій Казерта та Беневенто оголосило про відкриття великого некрополя залізного віку в Аморозі, розташованому в італійській провінції Беневенто, повідомялє Heritage Daily.

Некрополь був знайдений у Валле Телесіна поблизу річки Вольтурно під час робіт на новій електростанції, яку будує Terna Group.

Розкопки на площі 13 000 квадратних метрів виявили 88 поховань, що належали до «культури ямних гробниць», народу залізного віку, який населяв Кампанію до появи італійських самнітів.

Поховання датуються 8-м до середини 7-го століття до нашої ери та являють собою поєднання чоловічих і жіночих поховань, що містять відповідні могильні речі та похоронні жертви. На подвиг покійного клали кераміку різної форми.

Чоловічі поховання містять переважно зброю, тоді як жіночі поховання містять декоративні предмети, такі як фібули, браслети, підвіски, оброблена кістка та бурштин.

За словами археологів, поховання — це поховані останки осіб високого статусу, про що свідчать «об’єкти надзвичайного престижу», зокрема бронзові ремені з тонким декором або бронзові посудини.

Найбільш значними відкриттями є два монументальні курганні поховання, на які вказує наявність значних кам’яних кіл діаметром приблизно 15 метрів. Археологи припускають, що курганні поховання належали представникам еліти культури, можливо, правлячому вождю.

Зразки ґрунту, взяті під час розкопок, були відправлені на археоботанічний аналіз, щоб отримати дані про навколишнє середовище та флору, на додаток до антропологічного аналізу кісткових останків.

Читайте також: Археологи знаходять керамічний посуд культури Чанкай

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: