Власники собак і котів сплять гірше, ніж люди без домашніх тварин

Нове дослідження показало, що домашні тварини негативно впливають на якість власників сну. Вчені також побачили різницю між власниками собак та котів...
Як домашні тварини впливають на якість сну своїх господарів / фото: rabstol

Нове дослідження показало, що домашні тварини негативно впливають на якість власників сну. Наявність собаки пов’язана з підвищеною ймовірністю розладів сну, власники котів частіше страждають від синдрому неспокійних ніг, повідомляє ERR.

Дослідження під керівництвом доктора Лорен Віснеські з Меморіального університету Лінкольна, США показало, що наявність домашніх тварин вдома негативно впливає на сон.

“З одного боку, собаки та коти можуть бути корисними для якості мрії власника через соціальну підтримку, яку надають домашні тварини. Вони дають відчуття безпеки та партнерства, що може призвести до зниження рівня тривоги, стресу та депресії. Але, з іншого боку, фаворити можуть порушити сон своїх власників», -каже Віснеський.

У ході дослідження вчені застосували спеціальну формулу, яка враховувала різні фактори, що впливають на якість сну: відсутність відпочинку, відчуття сонливості, відсутність сну, засинання більше 15 хвилин та тривалість сну менше шести годин.

Результати показали, що зв’язок між якістю сну та наявністю тварин у будинку існує. Однак вчені також побачили різницю між власниками собак та котів. Передбачається, що це може бути пов’язано з тим, що останні, як правило, є більш активними вночі.

Якщо встановлено причинно -наслідковий зв’язок, дослідження можна використовувати для вибору тактики для лікування порушень сну. “Крім того, ви можете розробити освітні ресурси для інформування власників домашніх тварин про ризики порушення сну та запропонувати можливі рішення, такі як приміщення для домашніх тварин у клітці або обмеження доступу до спальні вночі”, – каже Вісіескі.

Читайте також: Що категорично не можна робити при прийомі лікарських засобів.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: