Вчені виявили причину аритмії при COVID-19

Вчені з Колумбійського університету виявили, що COVID-19 може викликати зміни у кальцієвих каналах серцевих клітин, що призводить до порушення його роботи...
Ілюстративне фото: point

Біологи з’ясували, що аритмії при COVID-19 можуть бути спричинені порушенням контролю кальцію.

Вчені з Колумбійського університету виявили, що інфекція COVID-19 може викликати зміни у кальцієвих каналах серцевих клітин, що призводить до порушення його роботи. Про це повідомляє EurekAlert.

Дослідження показують, що люди з COVID-19 на 55% частіше страждають від серцевих нападів та інсультів. У них також частіше виникають інші проблеми із серцем: аритмії (порушення серцевого ритму) та міокардит (запалення серцевого м’яза).

Дослідники проаналізували серцеві тканини пацієнтів із COVID-19. Вони спостерігали посилення запалення, утворення тромбів, ознаки рубцювання тканини та загибелі серцевих клітин, а також зміни вмісту кальцію. Останнє було спричинене порушенням роботи білка RyR2, який контролює рівень іонів кальцію в серці.

М’язи, у тому числі й серцеві, потребують іонів кальцію для скорочення. Порушення контролю рівня кальцію може спричинити аритмію або серцеву недостатність. Розуміння змін на молекулярному рівні допоможе виявити цілі для ліків проти серцевих симптомів при COVID-19.

Читайте також: Перенесена COVID-інфекція «так само добре, як вакцини» запобігає важким захворюванням.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: