Перенесена COVID-інфекція «так само добре, як вакцини» запобігає важким захворюванням

Автори дослідження закликають людей все одно робити щеплення, щоб уникнути будь-яких ускладнень від будь-яких початкових інфекцій...
Фото: nov-rada

Хоча дослідження показують, що природний імунітет може бути таким же ефективним, як і вакцини, для запобігання серйозним захворюванням, викликаним інфекцією COVID-19, автори дослідження закликають людей все одно робити щеплення, щоб уникнути будь-яких ускладнень. Про це йдеться в публікації Sky News.

Нове рецензоване дослідження показує, що попередня інфекція COVID зміцнює довготривалий імунітет і знижує ризик госпіталізації та смерті на тому ж рівні, що й вакцинація.

Дослідження, проведене Вашингтонським університетом і опубліковане медичним журналом The Lancet, вважається «найповнішим дослідженням на сьогоднішній день» про вплив природного імунітету на хворобу.

«Для людей, які були інфіковані COVID-19 принаймні один раз раніше, природний імунітет проти важких захворювань (госпіталізація та смерть) був сильним і тривалим для всіх варіантів (88% або більше через 10 місяців після зараження)», — дослідники. сказав.

Однак виявилося, що підхоплення більш ранніх варіантів забезпечує знижений захист імунітету від повторного зараження більш трансмісивним Omicron, який становить 36% через 10 місяців.

Дослідження, частково профінансоване Фондом Білла та Мелінди Гейтс, включало 65 інших досліджень із 19 країн, зокрема тих, хто не був щеплений.

Це свідчить про те, що рівень і тривалість захисту від повторного зараження, симптомів і важкої хвороби принаймні на рівні з тими, що забезпечуються двома дозами мРНК-вакцин, таких як Pfizer і Moderna.

Провідний автор доктор Стівен Лім підкреслив, що вакцини все ще є найбезпечнішим способом захистити себе, оскільки «придбання природного імунітету слід порівнювати з ризиком важкої хвороби та смерті, пов’язаної з первинною інфекцією».

Співавтор доктор Керолайн Стайн додала: «Вакцини залишаються важливими для всіх, щоб захистити групи високого ризику, тим, хто старше 60 років і тим, хто має супутні захворювання.

Читайте також: ВООЗ: У світі циркулюють понад 600 підвидів омікрон-штаму коронавірусу.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: