Вчені назвали тривалі симптоми COVID-19

Люди повідомляють про величезну кількість тривалих симптомів COVID за роки з початку пандемії, від депресії до випадіння волосся та пошкодження органів...
Фото: Sky News

Люди повідомляють про величезну кількість тривалих симптомів COVID за роки з початку пандемії, від депресії до випадіння волосся та пошкодження органів. Нове дослідження показує, що підхоплення вірусу також робить вас більш сприйнятливими до проблем з кишечником.

Про це повідомляє Sky News, з посиланням на Nature Communications.

Дослідження показало, що зараження COVID-19 може спричинити довгострокові проблеми з шлунково-кишковим трактом, такі як запор і діарея.

Іншими такими симптомами, які зберігалися у людей протягом року після зараження, були хронічний кислотний рефлюкс, здуття живота та біль у шлунку.

Американське дослідження базувалося на медичних картах понад 11,6 мільйонів людей, 154 тисячі з яких мали коронавірус у період з березня 2020 року по січень 2021 року.

Дослідники виявили, що ті, хто був заражений вірусом, відчували більше шлунково-кишкових симптомів через рік, ніж ті, хто не хворів.

«Деструктивно навіть для здорових людей»

Епідеміолог Зіяд Аль-Алі, старший автор дослідження у Вашингтонському університеті, сказав, що стає «все більш очевидним», що шлунково-кишковий тракт є «резервуаром» для COVID-19.

«Вірус може бути руйнівним навіть серед тих, хто вважається здоровим або переніс легку інфекцію», — сказав він.

Симптоми, як правило, більш вірогідні серед тих, хто безпосередньо постраждав від хвороби, наприклад, у тих, хто потрапив до лікарні.

Проблеми із шлунково-кишковим трактом мали 36% людей, які були інфіковані.

Дослідження показало, що через COVID-19 у людей на 54% частіше розвиваються ознаки синдрому подразненого кишечника та симптоми травлення, такі як запор, здуття живота, діарея.

Люди мали на 35% більше шансів мати кислотний рефлюкс.

Дослідження SAGE виявило, що більшість хворих на COVID-19 все ще мають пошкодження органів через рік.

Люди повідомляли про величезну кількість симптомів за роки, що минули після спалаху, включаючи депресію, головні болі, проблеми з диханням, випадання волосся та постійні зміни нюху та смаку.

Згідно з іншими дослідженнями, опублікованими раніше в 2023 році, у тих, хто переніс легше захворювання під час інфекції, будь-які довгострокові наслідки зникнуть через рік.

Однак в останньому дослідженні стверджується, що його результати відображають «нагальну потребу подвоїти та прискорити наші зусилля з розробки стратегій запобігання та лікування довгострокових наслідків для здоров’я» коронавірусу.

Читайте також: COVID-19 пов’язаний із збільшенням ризику аутоімунних захворювань на 40%.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: