COVID-19 пов’язаний із збільшенням ризику аутоімунних захворювань на 40%

Згідно з найбільшим дослідженням, підхоплення COVID-19 може підвищити ризик розвитку аутоімунного захворювання на 43% протягом місяців після зараження...
Інфекції COVID-19 можуть підвищити ризик аутоімунних захворювань у наступні місяці / фото: Getty Images

Згідно з найбільшим у своєму роді дослідженням, підхоплення COVID-19 може підвищити ризик розвитку аутоімунного захворювання на 43% протягом місяців після зараження.

«Вплив цього дослідження величезний — це найпереконливіший на сьогодні доказ, який відповідає на це питання щодо ризику виникнення COVID-19 і аутоімунних захворювань», — сказав Анурадхаа Субраманіан, науковий співробітник у галузі інформатики охорони здоров’я в Університеті Бірмінгема. Нове дослідження було опубліковано 26 січня в базі даних medRxiv, повідомляє Livescience.

Lослідники проаналізували медичні картки 640 000 людей у Німеччині, які підхопили COVID-19 у 2020 році, і 1,5 мільйона людей, які того року не підхопили коронавірус, щоб з’ясувати, як інфекція може вплинути на ризик розвитку будь-якого з 30 аутоімунних захворювань.

У групи з COVID-19 ймовірність аутоімунного захворювання була на 43% вища, ніж у контрольній групі.

COVID-19 був найтіснішим чином пов’язаний із підвищеним ризиком васкуліту, який викликає запалення кровоносних судин. Аутоімунні проблеми з щитовидною залозою і псоріаз також були тісно пов’язані з попередньою інфекцією COVID-19, як і ревматоїдний артрит.

«Розуміння того, як COVID-19 впливає на ризик розвитку аутоімунних захворювань, допоможе вживати профілактичних заходів і раннього лікування, щоб запобігти захворюваності та смертності, пов’язаної з цим», — сказав Джагадіш Байрі, професор біологічних наук та інженерії Індійського інституту Технологія Palakkad.

Хоча великий розмір вибірки робить це дослідження сильним, варто зазначити, що воно «лише демонструє зв’язок між COVID-19 і аутоімунним захворюванням, але не доводить причинно-наслідкового зв’язку», – сказав доктор Ацуші Сакураба, доцент кафедри гастроентерології Чиказького університету.

Читайте також: Вчені виявили причину аритмії при COVID-19.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: