Що допомагає запобігти дефіциту заліза?

Залізо потрібне організму для всього: як життєво важливий мікроелемент, воно бере участь у кровотворенні та розвитку нервової системи...
Запобігти дефіциту заліза можна за допомогою харчування / фото: freepik.com

Важливо не допускати дефіциту заліза, оскільки може мати серйозні наслідки.

Залізо потрібне організму для всього: як життєво важливий мікроелемент, воно бере участь у кровотворенні та розвитку нервової системи, відіграє ключову роль у багатьох метаболічних процесах. Залізовмісні препарати, які продаються в аптеках, допомагають усунути дефіцит заліза, але для безпечного використання добавок важливо, щоб він був діагностований лікарем і погоджений з ним. Як правило, лікарі рекомендують щоденну добавку від 10 до 15 міліграм для дорослих.

Крім того, запобігти дефіциту заліза можна за допомогою харчування.

«Якщо дефіцит заліза не надто суттєвий, може допомогти раціон, багатий на них. Деякі продукти містять особливо велику кількість заліза і можуть запобігти його нестачі у довгостроковій перспективі», – розповіли експерти порталу Fit for Fun.

За словами фахівців, найкращим джерелом заліза є м’ясо та субпродукти (зокрема, печінка). Серед рослинних джерел ними названо вівсянку, кунжут, лисички, бобові.

Також важливо пам’ятати, що засвоювати залізо організму допомагає вітамін С. Тому в раціоні повинні бути апельсини, лимони, лайми, грейпфрути, перець та інші продукти з вітаміном С.

Що говорить про дефіцит заліза? До перших симптомів відносяться суха шкіра, ламке волосся та нігті, тріщини в куточках рота, підвищена сприйнятливість до інфекцій. Крім того, розвиваються втома, загальна слабкість, проблеми з концентрацією уваги, порушення терморегуляції тіла.

Важливо! Інформація надана у довідкових цілях. Про протипоказання та побічні дії запитуйте у фахівця і за жодних обставин не займайтеся самолікуванням. За перших ознак захворювання зверніться до лікаря.

Читайте також: 5 фізичних ознак того, що організм відчуває сильний стрес.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: