Самотність збільшує ризик смертельної хвороби – дослідження

Вчені з Фінляндії провели дослідження та встановили, що соціальні зв'язки людей та почуття самотності слід враховувати, коли ми оцінюємо ризики розвитку раку...
Фото GaudiLab / Depositphotos

Вчені з Фінляндії провели дослідження та встановили, що соціальні зв’язки людей та почуття самотності слід враховувати, коли ми оцінюємо ризики розвитку раку.

Про це повідомляє Psychiatry Research.

Експерти звернули увагу на те, як ризик онкологічної хвороби пов’язаний з такими факторами, як соціальна ізоляція (об’єктивний недолік соціальних контактів з іншими людьми) та самотність (суб’єктивне відчуття). Вони почали досліджувати цю тему у 80-х роках минулого століття та залучили до аналізу 2570 осіб середніх років.

Досі вчені аналізували стан їхнього організму та фіксували дані історії захворювань. За цей величезний період розвиток раку відбувся приблизно у 25% досліджуваних, а ще 11% померли через онкологічні патології.

Вони виявили зв’язок між самотністю та ризиком розвитку раку – він становить близько 10%. На цей зв’язок не впливало соціальне становище, спосіб життя чи хвороби серця. Людина, яка на початку дослідження не була одружена, була вдівцем або розлученою, мала більш високий ризик померти від раку.

За словами автора дослідження Сірії-Ліїсі Краав, поінформованість про вплив самотності на організм поступово збільшується. Вона наголосила, що необхідно детально вивчати цю тему, зокрема механізми, пов’язані з патологічними впливами. Завдяки цьому, можливо, вдасться знайти мішені для профілактики та ефективніше боротися з деструктивним ефектом самотності.

Читайте також: Стало відомо, коли людина вперше захворіла на рак.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: