Ризик інсульту може зрости на 10 %, якщо щодня вживати плитку шоколаду

Дослідники підкреслили ризики «вільного цукру», який в основному додається в їжу, а не міститься в продуктах, зокрема в газованих напоях і тістечках...
Ілюстративне фото

Вживання занадто великої кількості цукру може підвищити ваші шанси на інсульт на 10 відсотків, показує дослідження, пише Daily Mail.

Дослідники підкреслили ризики «вільного цукру», який в основному додається в їжу, а не міститься в продуктах, зокрема в газованих напоях і тістечках.

Це було пов’язано з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань у дослідженні понад 110 000 людей у Великобританії, стан здоров’я яких відстежували в середньому протягом дев’яти років.

Люди, які їли більше вільного цукру, частіше страждали від інсульту або розвитку ішемічної хвороби серця – категорії серцевих проблем, включаючи серцеві напади, викликані тромбами.

Середня людина у Великобританії отримує близько 12 відсотків своїх щоденних калорій з безкоштовного цукру.

Але якщо хтось збільшить це споживання на 5 відсотків – наприклад, з’їдаючи додаткову невелику плитку шоколаду на день – згідно з результатами дослідження, їхній ризик отримати інсульт зросте на 10 відсотків.

Це додаткове споживання було пов’язане з 6-відсотковим збільшенням ризику ішемічної хвороби серця.

Професор Тім Кі, співавтор дослідження з Наффілдського відділу здоров’я населення Оксфордського університету, сказав: «Ці висновки свідчать про те, що вільний цукор загалом, а не лише газовані напої, пов’язаний із підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, таких як хвороби серця та інсульти.

«Ті, хто любить солодке, можуть отримати невільний цукор із фруктів, що набагато корисніше».

Дослідження показує, що люди, які замінили 5 відсотків щоденних калорій, які надходять з вільного цукру, еквівалентною кількістю невільного цукру з фруктів і овочів, можуть знизити ризик інсульту на 9 відсотків.

За даними NHS, дорослі повинні отримувати не більше 30 г вільного цукру на день, що приблизно дорівнює семи кубикам цукру.

Як правильно харчуватись?

Їжа повинна базуватися на картоплі, хлібі, рисі, макаронних виробах або інших крохмалистих вуглеводах, в ідеалі цільнозернових, згідно з NHS.

• Їжте принаймні 5 порцій різноманітних фруктів і овочів щодня. Враховуються всі свіжі, заморожені, сушені та консервовані фрукти та овочі

• Основою страви є картопля, хліб, рис, макарони або інші крохмалисті вуглеводи, в ідеалі цільнозернові

• 30 грамів клітковини на день: це те саме, що їсти все з наступного: 5 порцій фруктів і овочів, 2 цільнозернових печива, 2 товсті скибочки цільнозернового хліба та велику запечену картоплю зі шкіркою.

• Вживайте кілька молочних або альтернативних молочних продуктів (наприклад, соєві напої), вибираючи варіанти з меншим вмістом жиру та цукру

• Їжте бобові, бобові, рибу, яйця, м’ясо та інші білки (включаючи 2 порції риби щотижня, одна з яких має бути жирною)

• Вибирайте ненасичені олії та спреди та споживайте їх у невеликих кількостях

• Пийте 6-8 чашок/склянок води на день

• Дорослі повинні вживати менше 6 г солі та 20 г насичених жирів для жінок або 30 г для чоловіків на день

Читайте також: 11 продуктів, які їдять довгожителі.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: