ВООЗ: У світі циркулюють понад 600 підвидів омікрон-штаму коронавірусу

Більше 600 підвидів омікрон-штаму коронавірусу циркулюють зараз у світі, включаючи XBB.1.5, поширення якого, як очікується, зростатиме....

Експерт Всесвітньої організації охорони здоров’я Марія ван Керкхов допустила зростання поширення підвиду XBB.1.5.

Більше 600 підвидів омікрон-штаму коронавірусу циркулюють зараз у світі, включаючи XBB.1.5, поширення якого, як очікується, зростатиме. Про це повідомила експерт Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Марія ван Керкхові.

“Омікрон”, як і раніше, є на сьогоднішній день найбільш заразним варіантом коронавірусу. Зараз є понад 600 підвидів “омікрону”, які ми відстежуємо, та підвид XBB.1.5 – один із них. Тобто вірус продовжує еволюціонувати”, – сказала ван Керкхові, виступаючи в ході традиційного сеансу питань і відповідей, що транслювався у Twitter ВООЗ. “Ми очікуємо на зростання поширення XBB.1.5”, – попередила експерт.

Вона наголосила, що XBB.1.5 “має переваги у зростанні порівняно з іншими циркулюючими підвидами”. “Ми не бачимо змін у тяжкості протікання хвороби при зараженні XBB.1.5. Однак дані для оцінки тяжкості для XBB.1.5 мають обмежений характер”, – пояснила ван Керкхове, додавши, що у світі є відомості приблизно про 9 тис. геномних послідовностей XBB.1.5.

Станом на 3 лютого до ВООЗ надійшли повідомлення про 754 018 841 випадків коронавірусу з початку пандемії і про 6 817 478 померлих. За останню добу було виявлено 152656 випадків інфікування, померло 1050 осіб.

Читайте також: У перехворілих на COVID-19 протягом 1,5 року зберігається підвищений ризик смерті.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: