Нерегулярний сон може збільшити ризик атеросклерозу на 33-40%

За словами фахівців, в учасників дослідження також на 12% частіше з'являлися бляшки холестерину на поверхні стінок сонної артерії...
Фото: mypharmacy

За словами фахівців, в учасників дослідження також на 12% частіше з’являлися бляшки холестерину на поверхні стінок сонної артерії.

Американські медики з’ясували, що нерегулярний сон підвищує ймовірність появи бляшок холестерину в коронарній артерії, а також ризик розвитку інших проявів атеросклерозу приблизно на 33-40%. Про це повідомила прес-служба Американської асоціації вивчення серця (AHA).

Як правило, атеросклероз виникає в результаті накопичення холестерину на стінках судин, що згодом призводить до їх потовщення, накопичення кальцію та втрати гнучкості. Точні причини цього поки що вченим невідомі, проте спостереження останніх років показують, що ймовірність розвитку атеросклерозу зростає при неправильному харчуванні та наявності шкідливих звичок.

Дослідники виявили, що схожим чином на розвиток атеросклерозу впливає періодична нестача сну та його нерегулярний характер.

Такі результати спостережень, як вважають вчені, свідчать про те, що частоту розвитку атеросклерозу на глобальному рівні можна значно знизити, якщо поліпшити якість сну і розробити заходи, які дозволять жителям планети підтримувати регулярний режим сну.

Читайте також: Нестача сну веде до розвитку різних захворювань.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: