Названо приховані ознаки дефіциту вітаміну B12

Вітамін B12 відіграє важливу роль у здійсненні багатьох функцій організму, включаючи роботу мозку. Його дефіцит є серйозним порушенням...
Фото: simptomi.bg

З віком ризик постраждати від наслідків дефіциту вітаміну B12 стає більш суттєвим.

Вітамін B12 відіграє важливу роль у здійсненні багатьох функцій організму, включаючи роботу мозку. Його дефіцит є серйозним порушенням, наслідками якого можуть стати психоневрологічні розлади, проблеми із зовнішнім виглядом – про це розповіла дієтолог Катаріна Цепінова.

«Недостатність вітаміну B12 часто зустрічається серед молодих людей і особливо часто – серед людей віком від 60 років. З віком наш організм природно виробляє менше шлункової кислоти та внутрішнього фактора, які необхідні для засвоєння B12 з їжі», – пояснила фахівець.

Також дієтолог назвала приховані ознаки проблеми.

Порушення когнітивної функції

Мозок і нейрони потребують вітамін B12, і його нестача сприяє труднощам з мисленням, концентрацією. Тривалий дефіцит B12 посилює схильність до деменції, хвороби Альцгеймера.

Повільний метаболізм

Вітамін B12 допомагає тілу метаболізувати їжу, розщеплювати жири, білки та вуглеводи, виробляти енергію. Відповідно, його дефіцит провокує втому та слабкість, а також швидкий набір ваги, важке порятунок від нього.

Поганий настрій та сон

Оскільки В12 грає «величезну роль» у виробництві серотоніну, дефіцит вітаміну може сприяти розвитку симптомів поганого настрою, порушення сну, депресії.

Слабка імунна система

Часті інфекції – ще одна прихована ознака дефіциту вітаміну B12. Він необхідний організму для вироблення лейкоцитів, які забезпечують оптимальне функціонування імунної системи. Чим нижчий рівень B12 крові, тим гірше вона відбиває атаки вірусів та інших патогенів.

Бліда шкіра, ламкі нігті, сиві волосся

Недолік вітаміну B12 може спричинити анемію, для якої характерна блідість шкіри, раннє або інтенсивне посивіння волосся. Ще однією ознакою того, що тілу не вистачає цього важливого вітаміну, є погіршення стану нігтів – вони здаються блідими, слабкими та вигнутими.

Важливо! Інформація надана у довідкових цілях. Про протипоказання та побічні дії запитуйте у фахівця і за жодних обставин не займайтеся самолікуванням. За перших ознак захворювання зверніться до лікаря.

Читайте також: COVID-19 пов’язаний із збільшенням ризику аутоімунних захворювань на 40%.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: