На погоду кістки ломить: як метеозалежність впливає на самопочуття

За підрахунками фахівців, майже половина населення Землі страждає на різні захворювання, що загострюються при зміні погоди...
Фото: Уніан

За підрахунками фахівців, майже половина населення Землі страждає на різні захворювання, що загострюються при зміні погоди. І чим старша людина стає, тим більше у неї ризик потрапити в цю половину і зіткнутися з метеозалежністю.

Щоб розібратися, чому ми так болісно переносимо зміну погоди, треба згадати, що відбувається у цей момент у навколишньому світі. А в ньому відбувається:

  • зниження чи підвищення атмосферного тиску
  • зміна температури
  • зміна вологості
  • зміна вмісту кисню у повітрі

Все це призводить до того, що у нас скаче артеріальний тиск і ми або звалюємося з мігренню, або ходимо як зомбі. У нас можуть починатися проблеми із суглобами та диханням — все це симптоми метеозалежності.

Повний перелік проблем зі здоров’ям дорівнює медичній енциклопедії. Тому що метеочутливість означає загострення вашого, саме вашого основного захворювання. І немає універсальної таблетки, яка б допомогла всім від усіх цих різних хвороб.

Як позбутися метеозалежності

Знизити гостроту симптомів завжди можливо.

І тут поради для лікування метеозалежності будуть досить універсальними. Наш організм на 90% складається із рідин. І від якості рідин: крові, лімфи, тканинної та спинномозкової рідин і від стану їх оболонок залежить, як ви почуватиметеся при зміні погоди.

Кров і судини

Уникайте зневоднення. Чим густіша ваша кров, тим повільніше вона переносить кисень до клітин. І тим сильнішими є напади втоми і болю, які викликані гіпоксією, кисневим голодуванням вашого тіла.

Не паліть при зміні погоди, якщо ви палите. Це звужує судини, вам буде лише гірше.

Тренуйте судини

Контрастний душ, гартування в розумних межах призводять до того, що ваші судини зберігають свою еластичність і здатні легше підлаштуватися під зміну тиску та складу повітря.

Дихайте свіжим повітрям

Якщо ви відчуваєте, що засинаєте, це може бути не лише ознакою зниженого тиску, а й ознакою гіпоксії. Зараз вам показано свіже, багате на кисень повітря. Ідіть гуляти або відкрийте вікно. Сон при гіпоксії викликає лише посилення головного болю.

Зволожуйте повітря

Якщо ви відчуваєте, що повітря надто сухе, поставте зволожувач поруч із собою. При неможливості зробити це, промивайте ніс, щоб уникнути пересихання слизової оболонки.

Зменшіть споживання солі

Відмовтеся від оселедця, гострих ковбас та приправ, хоча б на той час, поки погода міняється. Надлишок солі в організмі означає спрагу. І та вода, яку ви п’єте, йде не вам у кров, а витрачається на те, щоб вивести сіль через нирки. А оскільки нирки не справляються з цим швидко, ви набрякаєте. Набряклі тканини перетискають судини і підвищують тиск. Коло замкнулося, привіт кисневе голодування.

Нормалізуйте свій тиск

Знайте свій нормальний тиск. Заведіть тонометр, якщо погано переносите зміну погоди. Помилка в прийомі таблетки не від того тиску може коштувати вам навіть життя. Чи знаєте ви, що чай каркаде і зелений чай мають дивовижну здатність підвищувати еластичність стінок судин? А це так. Тільки, якщо йдеться про каркаде, важлива міцність заварки: він має бути синювато-фіолетовим, як марганцівка. Зрозуміло, він буде кислим, тому ви можете сміливо додавати до нього цукор.

Існують і інші трав’яні чаї, які нормалізують стан судин. Але про них вам краще порадитись із фахівцями.

Знайте та лікуйте своє основне захворювання

Підвищений внутрішньочерепний тиск, астма, діабет, ревматизм і так далі — якщо ви просто глушитимете напади болю, але не лікуватиметеся, ви довго не проживете. Жодний цитрамон не врятує вас, якщо у вас глікемічний шок, а ви не знали.

Тому якщо ви помітили, що на погоду останні місяці ви реагуєте погано: вам до лікаря.

А ось чого робити не варто

Не варто дивитися на прогнози погоди наперед. Нічого, крім неврозу, вам це не принесе. Хоча ні, може принести. Ви можете отримати психосоматичні симптоми або посилення слабких реальних симптомів, якщо налаштовуватимете себе заздалегідь. Простіше знати свої особливості та приймати ліки тільки в тому випадку, якщо вам справді погано.

Читайте також: Дієтолог розповіла, яка їжа потрібна для психічного здоров’я.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: