Кишечник перестає нормально працювати без води

Недостатнє питво води є звичкою, що погіршує роботу кишечника сильніше, ніж це робить пристрасть до жирних або смажених страв...
робота кишечника
Ілюстративне фото: amnu.gov.ua

Гастроентеролог і гепатолог Вялов поінформував, що недостатнє питво води є звичкою, що погіршує роботу кишечника сильніше, ніж це робить пристрасть до жирних або смажених страв.

“Всупереч стереотипам жирне та смажене на кишку майже не впливають – все, що ми їмо, перетравлюється у верхніх відділах травної системи, всмоктується у верхніх відділах кишечника”, – пояснив медик.

Сергій В’ялов додав: щоб кишечник міг нормально працювати, він має отримувати воду в кількості щонайменше півтора літра за день. Небажання пити воду сприяє тому, що травний тракт починає витягувати необхідну йому вологу з їжі, що ускладнює її пересування в кишечнику та сприяє запору.

«Одна з найчастіших помилок пацієнтів, які зазнають труднощів при поході в туалет – вони п’ють мало води або взагалі замінюють її іншими напоями», – констатував фахівець.

Іншою поширеною причиною поганої роботи кишечника медик назвав дисбактеріоз, при якому в кишечнику надто активно розмножуються погані бактерії. Збільшення їхньої популяції веде до появи проблеми запору, порушує текстуру стільця, сприяє здуттю та надмірному газоутворенню. Гастроентеролог уточнив, що дисбактеріоз виникає не лише внаслідок незбалансованого харчування, а й під впливом на організм вірусних інфекцій, ліків. Про наявність цього порушення можна дізнатися, виконавши спеціальний аналіз.

Читайте також: Яка група крові підвищує ризик розвитку діабету.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: