Яка група крові підвищує ризик розвитку діабету

Як відомо, ймовірність розвитку діабету другого типу залежить від безлічі факторів ризику, наприклад, таких як надмірна вага та малорухливий спосіб життя...
групи крові
Фото: Радіотрек

Як відомо, ймовірність розвитку діабету другого типу залежить від безлічі факторів ризику, наприклад, таких як надмірна вага та малорухливий спосіб життя, а також неправильне харчування та спадковість. Проте, як з’ясували експерти, є групи крові, які збільшують можливість розвитку даного захворювання.

Дослідження показало, що люди з усіма групами крові крім першої схильні до більш високого ризику розвитку діабету. Зокрема, автори дослідження довели, що якщо у людини будь-яка група крові, за винятком першої, ризик розвитку діабету другого типу у неї вищий.

Ці висновки були зроблені під час дослідження за участю понад 80 000 жінок. У 3553 їх згодом діагностували діабет другого типу, і володарки всіх груп крові крім першої хворіли частіше.

Максимально високий ризик був у власників третьої групи крові – він на 21% перевищував аналогічну небезпеку порівняно з тими, хто мав першу групу крові. У жінок із другою групою крові ймовірність розвитку діабету другого типу була на 10% вищою.

Додамо також, що вчені центрів контролю та профілактики захворювань США стверджують, що у разі переддіабету, тобто патологічного стану, при якому рівень цукру в крові підвищений, але ще недостатньо для діагностики повноцінного діабету, розвиток цієї важкої хвороби можна загальмувати або зовсім скасувати за рахунок певних змін життя. Насамперед це корекція харчування у бік скорочення калорійності та інтенсивні фізичні навантаження.

Джерело: Курсор Інфо

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: