Експерти повідомили наскільки небезпечні нові варіанти Омікрону

Останнім часом почали з’являтися нові види штаму Омікрон. Це провокує виникнення спалахів у різних регіонах. Фахівці відзначають, що на сьогоднішній день почали поширюватися такі варіанти, як ВА.4 та ВА.5....

Останнім часом почали з’являтися нові види штаму Омікрон. Це провокує виникнення спалахів у різних регіонах. Фахівці відзначають, що на сьогоднішній день почали поширюватися такі варіанти, як ВА.4 та ВА.5. Декілька випадків було зареєстровано на території Південної Африки і незабаром вони можуть стати домінантними не тільки в Європі, а й у США.

Про це повідомляє ВВС.
З моменту своєї появи Covid-19 значно мутував. Аж до сьогодні з’являються нові варіанти, що відрізняються симптомами у заражених. Раніше медики говорили про такі основні штами, як Альфа та Дельта. Вони спричинили виникнення кількох хвиль захворювання.

Фахівці продовжують і надалі перевіряти чергові підвиди Омікрону ВА.4 та ВА.5. Вони були додані до списку моніторингу ВООЗ ще у березні. Це спричинило сильне хвилювання в Європі.

Німецький інститут імені Роберта Коха оцінив, наскільки небезпечними є нові варіанти штаму Омікрон. Звернути увагу варто на те, що ці види поширюються з більш високою швидкістю. Медики попередили про те, що вже цього літа кількість хворих може зрости в кілька разів. Проведені дослідження продемонстрували, що саме ВА.4 та ВА.5 можуть стати причиною виникнення нового спалаху. ВА.5 спричинив зараження вже 10% усіх хворих. Це вдвічі більше, ніж було на початку червня.

Найперші випадки були зафіксовані в Південній Африці на початку цього року. Сьогодні вірус поширюється набагато швидше, ніж всі інші відомі варіанти. У багатьох країнах Європи вони практично обганяють інші штами коронавірусу. У Португалії основним сьогодні є ВА.5. Експерти не можуть упевнено сказати, до яких наслідків можуть призвести нові мутації вірусу. Водночас, вони стверджують, що підвиди Дельти були більш небезпечними. Також величезну роль грає те, що багато людей або перехворіли, або отримали вакцину, тому мають антитіла.

Варіанти Омікрону ВА.4 та ВА.5 відрізняються легшими симптомами, незважаючи на швидке поширення. Але не треба розслаблятися, адже навіть якщо було зроблено щеплення, то шанси захворіти все одно є. До групи ризику при цьому входять люди похилого віку і ті, хто має хронічні захворювання. Звичайно, сучасні вакцини не є ідеальним варіантом профілактики, але все ж таки вони можуть надати захист організму.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: