COVID-19 у 1,8-5,4 рази підвищує шанси на появу тромбів у людей похилого віку

За даними медиків зі США, відносні шанси на формування тромбів помітно зросли також серед чоловіків, носіїв тромбофілії та людей із зайвою вагою...
Фото: news.weill.cornell.edu

За даними медиків зі США, відносні шанси на формування тромбів помітно зросли також серед чоловіків, носіїв тромбофілії та людей із зайвою вагою.

Медики зі США простежили за появою тромбів у венах майже 400 тис. людей, які перехворіли на COVID-19, і виявили, що коронавірусна інфекція частішає виникнення тромбів у 1,8-5,4 рази серед людей похилого віку від 55 до 84 років. Висновки вчених були опубліковані у статті у журналі JAMA Network Open.

“Наші спостереження показали, що абсолютний ризик появи тромбів був низьким, проте перенесена коронавірусна інфекція при цьому значно підвищувала ймовірність їх виникнення серед деяких груп пацієнтів. Зокрема, для людей похилого віку 55-64 років він зростав у 1,8 раза, а для пацієнтів у віці 65-74 та 75-84 років він підвищувався у 5,4 та 6,5 рази”, – пишуть дослідники.

Як зазначають вчені, у цих пацієнтів діагностувалися різні форми тромбів у венах до та після зараження SARS-CoV-2, а також вивчили обставини появи цих структур у кровоносних судинах. Ці дані професор Фан та її колеги зіставили з тим, як часто тромби виникали у здорових людей аналогічного віку та статі, які не заражалися COVID-19.

Загалом ученим вдалося зафіксувати близько трьох сотень випадків появи тромбів у судинах колишніх носіїв коронавірусної інфекції, що вказало на відносно низьку абсолютну частоту їх виникнення (0,26 випадки на кожні 100 років життя людини). Тим не менш, відносні шанси на формування тромбів помітно зросли серед людей похилого віку (1,8-5,4 раза), а також серед чоловіків (1,5 рази), носіїв тромбофілії (2,5 рази) та людей із зайвою вагою (3 рази).

Як сподіваються дослідники, зібрані ними дані допоможуть медикам розробити нові, точкові підходи для профілактики та попередження венозних тромбозів серед колишніх носіїв COVID-19.

Читайте також: COVID-19 пов’язаний із збільшенням ризику аутоімунних захворювань на 40%.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: