Близька подруга Фредді Мерк’юрі продасть 1,5 тис. його особистих речей

Мері Остін, одна з найближчих друзів Мерк'юрі, виставляє на аукціон колекцію з 1500 особистих речей та предметів мистецтва, які належали лідеру групи Queen...
Фредді Мерк'юрі / фото з відкритих джерел

Мері Остін, одна з найближчих друзів Фредді Мерк’юрі, виставляє на аукціон колекцію з 1500 особистих речей та предметів мистецтва, які належали легендарному лідеру групи Queen.

Колекція включає написані ним від руки тексти пісень та сценічні костюми. Мерк’юрі збирав свою колекцію понад 30 років і зберігав її у своєму будинку на заході Лондона, передає bbc.com.

Після смерті музиканта в 1991 році будинок з усім вмістом перейшов за заповітом Мері Остін. “Усі ці речі дозволяють глибше зазирнути в душу людини, яку я знала”, – сказала Остін.

У просторій вітальні з високими стелями висить портрет роботи Джеймса Тіссо – остання картина, куплена Мерк’юрі за місяць до смерті. Картина була повішена так, щоб музикант міг бачити її з дивану. Очікується, що на аукціоні вона піде за 400-600 тисяч фунтів.

“Тут відбивається вся палітра його смаків, – зауважила Остін. – Це колекція дуже розумної та витонченої людини”.

Найунікальнішим предметом на аукціоні буде дев’ятисторінковий рукопис Фредді Мерк’юрі з гармоніями та акордами до однієї з найвідоміших пісень Queen, яка стала гімном спортивних уболівальників багатьох країн, We Are The Champions (“Ми – чемпіони”). Передбачувана ціна продажу – від 200 тис. до 300 тис. фунтів.

Остін було 19 років, коли вона познайомилася з Меркьюрі у 1970 році. Загалом цього дня вона пішла на побачення з гітаристом Queen Браяном Меєм. Незабаром вони почали жити разом і залишилися у близьких стосунках після того, як він сказав їй про орієнтацію. Вона ж доглядала його, коли він остаточно ослаб від однієї з хвороб, пов’язаних зі СНІДом.

Мерк’юрі якось сказав про Остін: “У мене не так багато людей, до яких я можу звернутися. І по-справжньому єдина – це Мері”.

Остін, сором’язлива і скромна від природи, рідко виступала на публіці після смерті Мерк’юрі. Він, як і раніше, залишається величезною частиною її життя. “Я сумую за веселощами, гумором, за його теплотою і його енергією”, – каже вона.

“Гарден Лодж”, будинок у лондонському районі Кенсінгтон, який Мерк’юрі заповідав Мері, зберігся майже в тому ж вигляді, яким він був за життя музиканта три десятиліття тому. Все залишається на тих же місцях: антикварні меблі, витвори мистецтва, вироби зі скла, які він збирав, та розкішні тканини, які він любив.

На райдужно-жовтих стінах їдальні висять гравюри Матісса та Шагала, а над столом для сніданку на кухні – портрет роботи Пікассо. Але тепер Остін, якій виповнилося 72 роки, вирішила все продати – “бо мені слід упорядкувати свої справи”, пояснює вона.

Мері Остін продає все, окрім кількох особистих подарунків та фотографій, на яких вони зняті разом. “Продати все”, означає, що з молотка підуть і сценічні костюми Мерк’юрі, у тому числі розшиті блискітками комбінезони, блискучі туфлі, штучне хутро, корона з червоного оксамиту і стразів і мантія, що до неї додається під час останнього гастрольного туру з Queen у 1980-х. Всі ці костюми він зберігав у спеціальній гримерній із дзеркальними стінами.

Продаються й особисті речі: телефон, який він тримав біля ліжка, спеціально виготовлена марнова барна стійка зі стільцями, серветки для коктейлів з монограмою – вишитий зеленою літерою “F” та невеликий срібний гребінець для вусів.

Є також його улюблений жилет, який був на ньому в його останньому відео The Days of Our Lives (“Ці дні нашого життя”), записаному в лондонській студії в травні 1991 року, за півроку до смерті Меркьюрі.

Усі 1500 предметів буде виставлено влітку на аукціоні Sotheby’s у Лондоні. Ознайомитись з ними можна буде у спеціально спроектованих галереях, присвячених різним аспектам його життя. Торги відбудуться у вересні.

Очікується, що аукціон принесе понад шість мільйонів фунтів. Частину виручених коштів буде передано на благодійність.

Читайте також: Гурт Pink Floyd пожертвував Україні понад 600 тисяч доларів.

Поділитися:
Категорії
ФотоШоу-бізнес
Стрічка новин

Читайте також: