Зеленський розповів про результати закордонних зустрічей

Повертаємося додому з новими оборонними пакетами: більше нової, більше потужної зброї для фронту, більше захисту для наших людей. Більше політичної підтримки...
Президент України Володимир Зеленський та Прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак
Володимир Зеленський та Ріші Сунак під час зустрічі у Великобританії / фото: ОП

«Три довгих дні, – і наші воїни, наша держава стають сильнішими. Я впевнений – значно сильнішими.

Повертаємося додому з новими оборонними пакетами: більше нової, більше потужної зброї для фронту, більше захисту для наших людей. Більше політичної підтримки», – сказав Володимир Зеленський під час вечірнього відеозвернення 15 травня.

За три дні Президент України з офіційним візитом відвідав Італію, Німеччину, Францію та Великобританію.

В Італії він зустрівся з Прем’єр-міністром Італії Джорджею Мілоні, Президентом Італії Серджо Матареллою. Зустрівся з Папою Римським Франциском.

У Німеччині – з Президентом Штайнмаєром та  канцлером Олафом Шольцом – особливо змістовно для нашої оборони.

Окрім Берліна, Зеленський відвідав також Аахен. «Був на військовій базі, оглянув «Леопарди», оглянув «Мардери», подякував нашим воїнам, які тренуються на німецькій техніці.

Від імені й на честь українського народу отримали в Аахені вагому європейську відзнаку імені Карла Великого. Вперше у залі, де вшановують лауреатів, звучала українська мова – у промові. Українська буде однією з офіційних мов Європейського Союзу, я впевнений у цьому», – сказав глава нашої держави.

У Франція  зустрівся з Президентом Макроном, де провів тривалі, корисні переговори. «Є новий військовий пакет. Потужний. Є нові політичні домовленості», – розповів Зеленський.

У Великій Британії відбулася зустріч із Премʼєр-міністром Ріші Сунаком. Під час зустрічі обговорили оборону й дуже важливе британське лідерство у військових коаліціях.

«На всіх зустрічах обговорювали нашу формулу миру, і тепер є більше готовності партнерів іти за українською формулою. Є більше підтримки для нашого вступу в ЄС, більше розуміння, що вступ України в НАТО буде, він неминучий.

Дякую Італії за допомогу в захисті життя наших людей – від захисту неба до підготовки повноцінної відбудови України після бойових дій.

Дякую Німеччині за найбільший оборонний пакет – 2 мільярди 700 мільйонів євро. Системи ППО «Айріс» різних модифікацій, ракети до них – багато, гармати, снаряди, бронетехніка.

Окрім того, Німеччина підтримає нашу країну довгостроково – є для цього 11 мільярдів євро, суто на оборону. Плюс Німеччина бере участь у Європейському фонді миру, який посилює наш захист», – сказав Володимир Зеленський.

Президент України подякував країнам за підтримку та допмогу Україні.

«Отже, головні результати за ці дні – нова зброя для України, шана до українців, нашу перемогу вдалося зробити ближчою.

І ми ще додамо підтримки! Я знаю це. Я вірю в це», – наголосив президент.

Читайте також: Найтерміновішим завданням НАТО є забезпечення перемоги України – глава НАТО.

Поділитися:
Категорії
ВідеоПолітикаТОП
Стрічка новин

Читайте також: