Італієць знайшов у будинку покійного батька 23 млн лір і не може обміняти їх на євро

Італієць знайшов у будинку свого померлого батька схованку, в якій знаходилися 23 мільйони італійських лір. Його батько сховав гроші в одній із картин...
Чоловік вирішив спробувати обміняти гроші, що давно вийшли з обігу, на євро

Італієць знайшов у будинку свого померлого кілька років тому батька схованку, в якій знаходилися 23 мільйони італійських лір. Про це пише видання Libero Quotidiano.

Чоловік вирішив спробувати обміняти гроші, що давно вийшли з обігу, на євро. Йдеться про уродженця портового міста Бріндізі на півдні країни.

Його батько сховав гроші в одній із картин. Зрадівши знахідці, італієць звернувся до міського відділення Банку Італії, попросивши обміняти ліри на єдину європейську валюту. Однак у фінансовій установі пояснили чоловікові, що ліри обміну на євро не підлягають, оскільки ще 2012-го минув десятирічний термін, запроваджений владою для проведення таких операцій.

Спадкоємець звернувся до асоціації Giustitalia – ця організація відстоює в суді права громадян, які домагаються конвертації лір у євро. За словами фахівців, із усіх країн єврозони десятирічний термін для обміну колишньої національної валюти на євро було запроваджено лише в одній Італії.

Крім того, згідно з Цивільним кодексом, цей термін має відраховуватись з моменту виникнення у громадянина права на ці кошти, тобто з дня виявлення схованки. Giustitalia готує судовий позов, щоб досягти обміну лір на євро.

Схожий випадок трапився в Італії п’ять років тому. Тоді місцевий банкір на ім’я Луїджі отримав від свого діда у спадок майже три мільярди лір, проте не може ними скористатися.

Читайте також: В Іспанії жінка добилася від колишнього чоловіка оплати її домашньої праці за 25 років шлюбу.

Поділитися:
Категорії
Цікаве
Стрічка новин

Читайте також: