Вчені виявили у восьминогів небачену раніше мозкову хвилю

Хірургічно прикріпивши електроди до восьминогів, дослідники вперше змогли зазирнути в свідомість головоногих молюсків. Восьминоги володіють мозковою хвилею...
Вчені виявили у восьминогів небачену раніше мозкову хвилю Хірургічно прикріпивши електроди до восьминогів, дослідники вперше змогли зазирнути в свідомість головоногих молюсків
Фото: Wild Horizons/Universal

Хірургічно прикріпивши електроди до восьминогів, дослідники вперше змогли зазирнути в свідомість головоногих молюсків, пише Live Science.

Восьминоги володіють мозковою хвилею, якої ніколи раніше не спостерігали у тварин, а також іншими, подібними до тих, які є у людей, показують перші в своєму роді записи мозку.

Революційне дослідження зафіксувало перші в історії записи мозку восьминогів. Це було виконано шляхом імплантації електродів у мозок тварин і підключення їх до реєстраторів даних під їхньою шкірою. Записи дали вченим перші натяки на роботу розуму головоногих. Дослідники опублікували свої висновки 27 березня в журналі Cell.

Восьминогів та інших головоногих молюсків давно вивчають через їхній інтелект. Тварини володіють чудовою пам’яттю, відмінно справляються з маскуванням; їм цікаво те, що їх оточує, спостерігали за використанням інструментів для вирішення проблем і, як показують брижі кольорів, що блимають на їхній шкірі під час сну, навіть вважають, що бачать сни.

Однак у свідомість восьминогів буває важко вдивитися. Руки цих істот можуть дістатися до будь-якої частини їх безкісткового тіла, тому вони не тільки можуть легко вихопити та від’єднати будь-який агресивний об’єкт відстеження, але й немає очевидного місця, де можна закріпити записуючі пристрої, які можуть виявляти мозкові хвилі.

Щоб уникнути цього, дослідники хірургічним шляхом вставили медичні пристрої відстеження в голови трьох восьминогів у неволі, помістивши легкі реєстратори даних, які часто використовуються на птахах, між їхніми очима, а потім підключили їх до електродів, вставлених у область мозку восьминогів, відповідальну за навчання та пам’ять. Потім вчені записували восьминогів протягом 12 годин, поки вони спали, доглядали за собою та досліджували свій акваріум.

Записані моделі мозкових хвиль здивували вчених. Перш за все, дослідники виявили мозкові хвилі, які були дуже схожі на ті, які є в людському гіпокампі.

Поряд із більш звичними мозковими хвилями дослідники також знайшли такі, яких вони ніколи раніше не бачили на записах; тривалі й повільні, вони повторювалися лише двічі щосекунди. Знадобиться більше записів, поки восьминоги виконають поставлені завдання, щоб повністю їх вивчити.

Читайте також: Астрономи розгадали таємницю народження квазарів.

Поділитися:
Категорії
Наука і технології
Стрічка новин

Читайте також: