Вчені виявили найглибшу рибу з будь-яких зареєстрованих раніше

Вчені встановили новий рекорд найглибшої риби, яку коли-небудь спіймали на камеру, а також найглибший улов. Молодь риби була знята на відео на глибині 8336 м...

Вчені встановили новий рекорд найглибшої риби, яку коли-небудь спіймали на камеру.

Молодь риби – різновиду равлика – була знята на відео, плаваючи на 8336 м (27349 футів) у западині Ізу-Огасавара на півдні Японії, повідомляє Sky News.

Попередній рекорд — також риба-равлик — був зафіксований на висоті 8178 метрів (26839 футів) у Маріанській западині Тихого океану в 2017 році.

Маріанська западина – найглибшоа точка будь-якого моря на Землі з максимальною глибиною приблизно 10 935 м (35 876 футів).

Професор Алан Джеймісон, який є дослідником з Університету Західної Австралії в Перті, сказав, що він вважає, що риба може жити на таких глибинах у западині Ізу-Огасавара через її трохи тепліші води.

Він сказав: «Ми витратили більше 15 років, досліджуючи цих глибоководних равликів; це набагато більше, ніж просто глибина, але максимальна глибина, на якій вони можуть вижити, справді вражає».

Рибу, зняту дослідниками, не було спіймано для повної ідентифікації.

Равлики зустрічаються в океанах по всьому світу, наразі відомо понад 300 різних видів, багато з яких живуть на мілководді.

Вони описуються як пуголовки, схожі за формою, з більшими головами та струнким тілом.

Види, пристосовані до життя в більш глибоких водах, можуть протистояти величезному глибоководному тиску за допомогою своїх желатинових тіл.

Експедиція, яка також включала вивчення траншеї Рюкю на південно-східному краю японських островів Рюкю, є частиною 10-річного дослідження найглибших популяцій риб у світі.

Читайте також: Астрономи виявили ультрамасивну чорну діру.

Поділитися:
Категорії
Наука і технології
Стрічка новин

Читайте також: