Вчені виявили 62 нові супутники навколо Сатурна

За даними дослідників з Університету Британської Колумбії, Сатурн зараз є першою і єдиною планетою в Сонячній системі з більш ніж 100 відомими супутниками...
Планета Сатурн
Сатурн і деякі з багатьох його супутників / фото: NASA/JPL

Цього тижня вчені підтвердили відкриття 62 нових супутників, що обертаються навколо Сатурна, в результаті чого загальна кількість супутників на планеті з кільцями досягла колосальних 145, повідомляє Live Science.

За даними дослідників з Університету Британської Колумбії, які допомогли в нових відкриттях, Сатурн зараз є першою і єдиною планетою в Сонячній системі з більш ніж 100 відомими супутниками.

Команда міжнародних дослідників зробила свої віткриття, використовуючи дані Канадсько-Франко-Гавайського телескопа на вершині Мауна-Кеа, Гаваї, між 2019 і 2021 роками. Проаналізувавши низку послідовних зображень, зроблених протягом 3-годинних вікон спостереження, команда ідентифікувала 62 супутника. які раніше були занадто малими або занадто тьмяними для виявлення. Деякі з менших супутників мали ширину лише 1,6 милі (2,5 кілометри).

Усі 62 нещодавно виявлені супутники є «нерегулярними супутниками», тобто вони рухаються по віддалених еліптичних орбітах навколо своєї планети-господаря та часто рухаються ретроградно — або в протилежному напрямку обертання Сатурна. За словами дослідників, багато з цих крихітних, дивних супутників злипаються разом на подібних ретроградних орбітах, що свідчить про те, що вони, можливо, походять від більшого материнського супутника, який розпався мільйони років тому.

Читайте також: Три обсерваторії разом зняли галактику Центавр А.

Поділитися:
Категорії
Наука і технології
Стрічка новин

Читайте також: