В ООН прогнозують феномен Ель-Ніньо на Землі найближчим часом

Природний феномен Ель-Ніньо, відомий своїм зігріваючим ефектом, може прийти найближчими місяцями на зміну протилежному феномену Ла-Нінья...
Фото: point

Природний феномен Ель-Ніньо, відомий своїм зігріваючим ефектом, може прийти найближчими місяцями на зміну протилежному феномену Ла-Нінья.

Про це повідомила офіційний представник Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) Клер Нюлліс, наголосивши, що прихід Ель-Ніньо необов’язково викличе літню спеку.

“Не так просто спрогнозувати, що літо буде спекотним”, – зазначила вона, пояснивши, що це залежить від конкретного району планети, а також від інших факторів.

За даними ВМО, що є спеціалізованою установою ООН, Ель-Ніньо, відомий своїм зігрівальним ефектом, може з’явитися “найближчими місяцями після трьох років поспіль незвичайно стійкого та затяжного явища Ла-Нінья, яке вплинуло на температуру та характер опадів у різних частинах світу”.

Експерти ВМО наголошують, що приходу Ель-Ніньо передуватиме період “нейтральних умов протягом березня-травня з ймовірністю 90%”. На квітень-червень ймовірність оцінюється у 60%.

“Якщо ми зараз увійдемо до фази Ель-Ніньйо, то це, ймовірно, викличе ще один сплеск глобальної температури”, – заявив генеральний секретар ВМО Петтері Таалас.

В організації нагадали, що наразі 2016 рік є найтеплішим за всю історію спостережень за погодою та кліматом. Цей рекорд був встановлений внаслідок “поєднання Ель-Ніньо та зміни клімату”.

Існує 93-відсоткова ймовірність того, що принаймні один рік до 2026 буде найтеплішим за всю історію спостережень.

Читайте також: Північне сяйво було зафіксовано по всій території Великобританії.

Поділитися:
Категорії
Наука і технології
Стрічка новин

Читайте також: