У Німеччині виявлено сліди людських ніг віком 300 000 років

Вважається, що ідеально збережений набір відбитків належить родині гейдельберзьких людей, давно вимерлого виду людей, що жив в горах Гарц у Німеччині....
Скам’янілі сліди людських ніг, знайдені у Німеччині
Фото: University of Tübingen

Вчені виявили сліди людських ніг, які вважаються віком 300 000 років і є найдавнішими з усіх, знайдених у Німеччині, повідомляє Sky News.

Експерти вважають, що відмінно збережені відбитки були залишені родиною гейдельберзьких людей, давно вимерлого виду людей.

Сліди були виявлені на палеолітичній стоянці Шенінген в горах Гарц.

На цьому місці також були знайдені відбитки стародавніх тварин, у тому числі перші докази існування слонів у регіоні.

Люди Гейдельберга, офіційно відомі як Homo heidelbergensis, були першими людьми, які, як відомо, будували будинки та регулярно полювали на великих тварин.

Вони були ідентифіковані як в Африці, так і в західній Євразії приблизно з 700 000 років тому.

Відкриття сліду було зроблено міжнародною дослідницькою групою, до складу якої входять вчені з Тюбінгенського університету в Німеччині.

Провідний автор дослідження, доктор Флавіо Альтамура, сказав: «Ми вперше провели детальне дослідження слідів скам’янілостей з двох місць у Шенінгені.

«Серед відбитків є три сліди, які збігаються зі слідами гомінідів — віком близько 300 000 років, це найдавніші людські сліди, відомі в Німеччині, і, швидше за все, були залишені Homo heidelbergensis.

«Зважаючи на сліди, включно зі слідами дітей і підлітків, це, ймовірно, була сімейна прогулянка, а не група дорослих мисливців».

Доктор Альтамура сказав, що знахідки підтверджують, що вимерлі види людини «мешкали на берегах озера чи річки з мілководдям».

«Залежно від сезону навколо озера були наявні рослини, плоди, листя, пагони, гриби», – додав він.

Команда також проаналізувала серію слідів, які, як вважають, належать Palaeoloxodon antiquus, вимерлому виду слонів і найбільшій наземній тварині того періоду.

Ці істоти мали прямі бивні, а дорослі особини важили до 12 тонн.

Читайте також: 1,7 мільярда тиранозаврів-рексів ходили по Землі, перш ніж вимерти – дослідження.

Поділитися:
Категорії
Наука і технології
Стрічка новин

Читайте також: