Стародавні монети розкривають перехресні зв’язки між Англією та Європою

Аналіз срібних монет, викарбуваних в Англії, Бельгії, Нідерландах і Франції, виявив торгівельні зв’язки, які відбувалися протягом 7-го і 8-го століть нашої ери. ...
стародавні срібні монети
Фото: з вільних джерел

Аналіз 49 срібних монет, викарбуваних в Англії, Бельгії, Нідерландах і Франції, виявив перехресні зв’язки каналів, які відбулися протягом 7-го і 8-го століть нашої ери, повідомляє Heritage Daily.

У той час у північно-західній Європі спостерігався сплеск використання срібних монет, які, згідно з новим дослідженням, опублікованим у журналі Antiquity, походили з двох різних джерел.

«Були припущення, що срібло прибуло з Мелле у Франції, або з невідомої шахти, або що воно могло бути переплавленим з церковного срібла», — говорить співавтор дослідження, професор Рорі Нейсміт з Кембриджського університету. «Але не було жодних вагомих доказів, які б сказали нам так чи інакше, тому ми вирішили їх знайти».

Щоб простежити походження, команда з Оксфордського, Кембриджського університетів і Вріє Університет Амстердама провела хімічний аналіз 49 срібних монет у колекції музею Фіцвільяма в Кембриджі.

Дослідження показало, що більш ранні монети, які датуються 660-750 роками нашої ери, походять зі східного Середземномор’я.

«Справедливо сказати, що ми були здивовані цим результатом», – заявляє провідний автор доктор Джейн Кершоу з Оксфордського університету. «Ми знаємо про деякі збережені візантійські срібла з англосаксонської Англії, найвідоміші з Саттон-Ху, але значно більші кількості візантійського срібла повинні були спочатку зберігатися в англосаксонських магазинах. Зв’язки між Візантією та англосаксонською Англією були тіснішими, ніж більшість людей думає».

«Це було кількісне пом’якшення, еліти ліквідували срібло, що зберігалося в цінних предметах, і використовували це срібло для виготовлення монет, які потім широко ходили», — продовжує доктор Кершоу. «Це мало б великий вплив на життя людей. Набагато більше людей, ніж раніше, користувалися б карбованими грошима й мислили в термінах грошової вартості».

Навпаки, срібло, яке використовувалося для пізніших монет, датованих 750-820 роками нашої ери, було отримано з Мелле, в Аквітанії, Франція, приблизно за часів Карла Великого та Каролінгської імперії.

Автори припускають, що Карл Великий спровокував раптове і значне збільшення срібла Мелле, запровадивши більш жорсткий контроль над виробництвом монет у своєму королівстві. Вичерпна розповідь 860-х років описує, як онук Карла Великого, король Карл Лисий, реформував карбування монет, надавши кожному монетному двору невелику кількість срібла як початковий фонд для початку процесу.

«Я сильно підозрюю, що Карл Великий зробив щось подібне зі сріблом Мелле», — каже професор Нейсміт.

Важливо те, що це підкреслює зусилля правителів раннього середньовіччя, щоб регулювати свою економіку, і демонструє залежність Англії, зокрема королівства Мерсії, від французького срібла.

Читайте також: Гусарські обладунки XVII ст., знайдені в Мікуловіце

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: