Археологи знайшли 2000-річний глиняний жетон, яким користувалися паломники

Глиняний жетон, знайдений під час просіювання Храмової гори, служив паломникам, які обмінювалися підношеннями під час свята Песах 2000 років тому....
старовинний глиняний жетон
Фото: Zachi Dvira

Вважається, що глиняний жетон, знайдений під час проекту просіювання Храмової гори, служив паломникам, які обмінювалися підношеннями під час свята Песах 2000 років тому, про це повідомляє Heritage Daily.

На жетоні є відбиток печатки із зображенням амфори та давньогрецький напис. Навколо амфори з’являються грецькі літери, які читають ΔΟΥ-ΛΟ[Υ] (DOULOU), родовий відмінок особистого імені Doulês.

Дулес було поширеним ім’ям у частинах Фракії, Македонії та регіонах Чорного моря, де під час пізнього елліністичного та раннього римського періодів були поселені громади євреїв.

Виходячи з форми амфори, археологи з Проекту просіювання Храмової гори припускають, що жетон датується другою половиною першого століття нашої ери і, ймовірно, був принесений паломником на Храмову гору (приблизно за століття до руйнування Другого храму). .

На відміну від типових глиняних печаток, відомих як булли, жетон затиснутий на звороті, що вказує на те, що він призначений для обробки, а не для прикріплення до вузла, який закріплює документ або контейнер.

За словами дослідників, жетон схожий на інший екземпляр, знайдений біля Храмової гори, на якому є напис арамейською мовою דכא/ליה, який археологи спочатку інтерпретували як «чистий для Бога».

«Арамейський жетон додає додатковий контекст грецькому напису на Храмовій горі. Примітно, що на ньому зображено винну глеку, що відповідає тексту Мішни, де йдеться про несахім, термін для виноробства, що виливається на вівтар Храму, а також використовується для загального позначення всіх компонентів жертви. Цілком імовірно, що цей жетон був призначений для грекомовних паломників, можливо, включаючи євреїв з діаспори».

Читайте також: Стародавні монети розкривають перехресні зв’язки між Англією та Європою

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: