Мільйони щурів у Нью-Йорку можуть переносити COVID – дослідження

Коронавірус може передаватися від людей міським гризунам у великих масштабах. Мільйони щурів, які живуть у Нью-Йорку, сприйнятливі до COVID-19...
Ілюстративне фото

Отримані дані свідчать про те, що коронавірус може передаватися від людей міським гризунам у великих масштабах. Вони з’явилися в той момент, коли коментарі директора ФБР знову розпалили запеклі дебати в США щодо передбачуваного походження хвороби – підозра знову впала на китайську лабораторію.

Дослідники виявили, що мільйони щурів, які живуть у Нью-Йорку, сприйнятливі до COVID-19, повідомляє Sky News.

Як і люди, гризуни виявилися вразливими до кількох варіантів вірусу, від оригінального до Omicron, включаючи високий рівень інфекції у верхніх і нижніх дихальних шляхах.

У звіті Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у 2021 році зроблено висновок, що коронавірус, «імовірно», передався від кажанів людям через невідому тварину.

Відтоді повідомлялося про випадки передачі інфекції від людини до тварини, в тому числі від домашніх тварин.

Дослідники з Університету Міссурі досліджували, чи можуть бути інфіковані щури Нью-Йорка.

У місті є приблизно вісім мільйонів диких щурів, і вони також широко поширені в інших містах США.

У рецензованому дослідженні, опублікованому в журналі mBio Американського товариства мікробіології, йдеться про життєво важливе визначення того, чи можна інфікувати диких тварин у великих масштабах, щоб відстежувати, як може розвиватися вірус.

Щури були відловлені поблизу каналізаційних систем

«Наскільки нам відомо, це одне з перших досліджень, яке показало, що варіанти SARS-CoV-2 (вірусу, що викликає COVID-19) можуть викликати інфекції в популяціях диких щурів у великих міських районах США», — сказав керівник. автор доктор Генрі Ван.

З дозволу місцевих чиновників дослідники провели дві операції з відлову щурів у місцях, що оточують каналізаційні системи міста, переважно в Брукліні.

Під час пандемії використовувався нагляд за каналізацією, щоб виявити рівень захворювання.

Біологи зібрали та обробили зразки 79 щурів, спійманих у період з вересня по листопад 2021 року, і виявили, що 13 із них (16,5%) мали COVID-19.

У масштабі до загальної оціночної популяції це означатиме понад 1,3 мільйона інфікованих щурів у Нью-Йорку.

Робота може допомогти відстежити, чи «еволюціонує» вірус

Доктор Ван, який спеціалізується на нових інфекційних захворюваннях, сказав, що результати підкріплюють спільну роль, яку можуть відігравати люди та тварини під час пандемії.

«Важливо, щоб ми продовжували покращувати наше розуміння, щоб ми могли захистити здоров’я як людей, так і тварин», — додав професор.

Попередні дослідження попереджали, що в міру того, як передача в суспільстві зменшується, COVID серед тварин може стати «дедалі важливішим […] потенційним джерелом» повторного зараження вірусом людям.

Однак передбачуване зоонозне (від тварин до людини) походження вірусу було поставлено під сумнів останніми тижнями після того, як директор ФБР виявив, що розвідка США вважає, що він, «швидше за все», походить від витоку в китайській лабораторії.

Ця теорія поширювалася з моменту першого спалаху в Ухані понад три роки тому, але офіційна позиція ВООЗ полягає в тому, що вона залишається «вкрай малоймовірною».

Читайте також: Майже 10% домашніх котів у Франції перехворіли на коронавірус.

Поділитися:
Категорії
Наука і технології
Стрічка новин

Читайте також: