Пігментація на обличчі: як упоратися з небажаними плямами

Темні плями на шкірі можуть з'явитися практично у будь-якому віці. Хто не мріє про красиву, здорову, чисту шкіру? Мабуть, таких людей знайти досить складно...
Ілюстративне фото

Темні плями на шкірі можуть з’явитися практично у будь-якому віці.

Хто не мріє про красиву, здорову, чисту шкіру? Мабуть, таких людей знайти досить складно, особливо серед жінок, багато з яких помічають у себе кожну нову зморшку і будь-яку цятку. Особливо дратують ці цятки на обличчі, адже там вони найсильніше видно.

Причини появи пігментації на обличчі

За потемніння шкіри відповідає особливий пігмент – меланін. Саме він, накопичуючись у верхньому шарі, утворює родимки та плями, а якщо його з якихось причин стає занадто багато у глибших шарах шкіри, виникає гіперпігментація – великі плями темного кольору, що іноді височіють над рівнем шкіри. Саме це ми матимемо на увазі, говорячи про пігментацію на обличчі. З’явитися вона може в будь-якому віці, але найчастіше її виявляють жінки у віці 35-40 років і старше.

Чому це відбувається? Роль грає кілька чинників.

Спадковість. Тут вік не надто важливий, плями можуть бути присутніми на обличчі вже від народження.

Порушення гормонального балансу у організмі. Це може бути період вагітності, статевого дозрівання, перименопаузи – загалом будь-яка гормональна перебудова може проявитися у вигляді плям на обличчі. Сюди віднесемо різні захворювання, що впливають на гормональний баланс, і медикаменти, засновані на вплив гормонів. І в тому, і в іншому випадку пігментація може бути побічним ефектом. Ще одна гормональна причина появи плям – це входження в літній вік, у цьому випадку баланс також змінюється.

Пошкодження шкіри. Опіки, травми, запальні процеси невдало проведені косметологічні процедури, спроби самостійно позбутися акне шляхом вичавлювання – все це залишає сліди.

Пігментація обличчя від сонця. Ультрафіолетові промені провокують вироблення меланіну, а шкіра обличчя до них найбільш сприйнятлива. Замість засмаги можуть з’явитися плями.

Крім зазначених чотирьох причин роль також можуть відігравати нестачу поживних речовин, алергічні реакції та інші стани.

Як прибрати пігментацію на обличчі

Як засіб від пігментації на обличчі застосовують як симптоматичне лікування, тобто видалення самих плям, так і загальну терапію, покликану впоратися з причинами появи цих плям. Якщо плям небагато і вони невеликі, можливо, з ними вдасться впоратися самотужки, купивши крем або маску від пігментації на обличчі в аптеці або скориставшись народними методами. Однак набагато ефективніше звернення до лікаря – по-перше, він порадить дійсно працюючі методи видалення плям, по-друге, допоможе розібратися з причинами виникнення пігментації, а отже, є шанс запобігти їхній повторній появі.

Видалення пігментації на обличчі: до якого лікаря йти

При пігментації на обличчі насамперед потрібно йти до дерматолога, подібні стани – це його юрисдикція. Можливо, доведеться також сходити до терапевта, ендокринолога, гастроентеролога та/або гінеколога, ці лікарі допоможуть визначити справжню причину плям. Щоб розібратися, потрібно зрозуміти, чи пов’язані плями з гормональним дисбалансом, чи є хронічні захворювання, які можуть проявлятися таким чином, які саме медикаменти можуть давати такий ефект (наприклад, протизаплідні засоби), а може виявиться, що пігментація виникає через неправильно підібрану косметику – і таке трапляється.

Читайте також: Який вітамін потрібно приймати, щоб зменшити сивину у волоссі.

Поділитися:
Категорії
Леді
Стрічка новин

Читайте також: