Який вітамін потрібно приймати, щоб зменшити сивину у волоссі

Помітила, що в тебе стало сильно сивіти волосся? Причина може бути в дефіциті цього важливого мікроелемента, що відповідає за пігментацію волосся...
Фото: iga.net

Помітила, що в тебе стало сильно сивіти волосся? Причина може бути в дефіциті цього важливого мікроелемента, що відповідає за пігментацію волосся.

Сидіння волосся – стан, якого не уникнути. У деяких перша сивина з’являється ще в юності через генетичні особливості організму. Інші ж вихваляються природним відтінком шевелюри і в 45+ – викликаючи заздрість у тих, хто давно приховує сріблясті волоски фарбуванням.

Сиве волосся – це абсолютно нормально. А іноді навіть стильно! Однак якщо тобі ще немає 40 років, а волосся починає помітно сивіти, це привід перевіритись на дефіцит корисних мікроелементів в організмі. Цілком можливо, тобі не вистачає деяких вітамінів, і твій організм потихеньку запускає програму передчасного старіння.

Головним вітаміном, що відповідає за появу сивини, вчені називають В12 (ціанкобаламін). Вітамін В12 підтримує нервову систему, відповідає за репродуктивну функцію та опорно-руховий апарат – і водночас впливає на пігментацію волосся.

Саме тому різку появу сивини медики нерідко пов’язують із можливим розвитком серйозних станів — наприклад, зі злоякісною анемією, серцево-судинними захворюваннями та ранньою менопаузою.

На жаль, норму вітаміну В12 важко отримати виключно з їжі. Цей мікроелемент не міститься в овочах, фруктах, грибах, злакових або горіхах. Ними багаті виключно продукти тваринного походження.

Вітаміну В12 багато:

  • У м’ясі — у яловичині та курячому філе
  • У субпродуктах – особливо в печінці та нирках
  • У рибі та морепродуктах
  • У яйцях
  • У молоці, йогурті та сирі

Якщо у твоєму раціоні превалюють рослинні продукти, слід подумати про періодичний прийом БАДів з В12 у складі. Та й загалом цей мікроелемент особливо корисно приймати у зрілому віці — але тільки з урахуванням рекомендацій лікаря.

Не займайтеся самолікуванням! Пам’ятайте: поставити діагноз та призначити лікування може лише лікар.

Читайте також: Як посилити ефект будь-якої маски для волосся: так вона спрацює вдвічі краще.

Поділитися:
Категорії
Леді
Стрічка новин

Читайте також: