Готуємо бананові панкейки

Бананові панкейки - відмінне рішення для смачного та ситного сніданку. По суті, це звичайні панкейки, збагачені корисними властивостями, якими має банан...
Бананові панкейки

Бананові панкейки – відмінне рішення для смачного та ситного сніданку. По суті, це звичайні панкейки, збагачені потужними смаковими та корисними властивостями, якими має банан.

Якщо ми спробуємо знайти більш-менш пристойний рецепт бананових панкейків в інтернеті, то зіткнемося з тим, що в рецептах з якоїсь невідомої причини досить мало банана і багато іншого.

Пропонуємо вашій увазі рецепт, дотримуючись якого, можна досягти відмінного результату і по-справжньому це будуть бананові панкейки.

Складові:

  • банани 200 г
  • борошно 150 г
  • молоко 150 г
  • цукор 2 ч. ложки
  • яйце 1 шт.
  • олія рослинна 30 г
  • розпушувач 1,5 ч. ложки
  • сіль 2 щіпки

Вага бананів вказана в очищеному вигляді, 200 грам — це приблизно 2 невеликі банани або один дуже великий.

Банани для рецепту краще вибирати перезрілі. На відміну від недозрілих бананів, у них міститься багато цукру та мало крохмалю, а також більш насичений банановий смак та аромат.

Кількість розпушувача пояснюється просто: банани досить сильно обтяжують тісто і розпушувачу складно задати йому гарну пористу структуру, тому у випічці з бананами кількість розпушувача майже завжди більша, ніж зазвичай.

На виході ми отримуємо 9 великих панкейків діаметром 11 см. Якщо робити панкейки не такі великі, їх буде більше.

Приготування

Готуємо всі інгредієнти для приготування бананових панкейків. Буде ідеально, якщо вони будуть кімнатної температури. У такому разі інгредієнти краще з’єднуються один з одним. Якщо на всі ці «дурості» немає часу, то розігріємо лише молоко. Також нам знадобляться 2 миски, вилка, міксер (або віночок або звичайна виделка) і, звичайно, сковорода.

В окрему миску просіюємо борошно (150 г), додаємо розпушувач (1,5 ч. ложки) і перемішуємо.

У великій мисці розминаємо банани (200 г) виделкою. Краще не робити це блендером, банан буквально перетворюється на рідину, а нам потрібна густа маса.

Додаємо до банана яйце, цукор (2 ч. ложки), 2 щіпки солі та олію (30 г) і ретельно перемішуємо до об’єднання інгредієнтів. Зробити це можна за допомогою міксера, віночка або тієї ж виделкою.

Трохи розігріваємо молоко (150 г), додаємо в миску та перемішуємо. Молоко розігріваємо для того, щоб тісто не було холодним та інгредієнти добре об’єдналися між собою. Зокрема, щоби розчинився цукор. Крім того, якщо тісто тепле, то сковорода не остигає в той момент, коли на неї викладаємо тісто і панкейки починають відразу підніматися і ставати пишнішими.

Додаємо в миску підготовлені раніше борошно та розпушувач. Перемішуємо до однорідності. Тісто готове, тепер випікатимемо самі панкейки.

Пекти будемо на сухій сковороді без додавання олії, саме завдяки цьому панкейки виходять такі рівномірно рум’яні та гладкі. Важливо використовувати сковороду з рівним дном без рельєфів. Добре підійде сковорода з гладким антипригарним покриттям. Діаметр сковороди може бути будь-який, але від цього залежить кількість панкейків, які ви можете посмажити.

На середній потужності плити добре розігріваємо сковороду. Половником чи великою ложкою наливаємо тісто на гарячу сковороду. Лийте тісто в середину млинця, воно саме розтікатиметься. Якщо потрібно, трохи підрівняйте, щоб кола вийшли максимально рівні.

Коли на поверхні налитого тіста почнуть з’являтися бульбашки, настав час перевертати наш панкейк. Якщо ви вибрали правильний температурний режим плити, то до того моменту, як з’являться бульбашки, панкейк має бути вже не зовсім рідким зверху (інакше, при перевертанні тісто трохи розтечеться, панкейки вийдуть криві), а знизу рівномірно підрум’янитися. Якщо знизу панкейк починає підгоряти, а зверху ще зовсім рідкий – знижуйте потужність плити. Ну і навпаки, якщо він вже весь пропікся, а знизу зовсім світлий, нагрівання слід збільшити. Перша сторона випікається 1,5 хвилини, друга – 1 хвилину.

Смажимо панкейки зі зворотного боку до того ж рум’яного кольору, як і з першого боку.

Щоб перевірити, чи добре пропікаються у вас панкейки, розламайте один і подивіться, чи не залишилося всередині сирого тіста. На розломі повинно бути видно, що млинець пропікся і поступово піднявся.

Бананові панкейки готові! До страви можна додати все те, з чим ви любите звичайні млинці та оладки.

Смачного!

Читайте також: Готуємо хачапурі по-імеретинськи.

Поділитися:
Категорії
Кухня
Стрічка новин

Читайте також: