Археологи знаходять керамічний посуд культури Чанкай

Археологи з Міністерства культури (держава Перу) знайшли керамічні посудини культури Чанкай в районі Чанкай в Лімі, Перу....
стародавній керамічний посуд
Фото: Ministry of Culture

Археологи з Міністерства культури (держава Перу) знайшли керамічні посудини культури Чанкай в районі Чанкай в Лімі, Перу, повідомляє Heritage Daily .

Відкриття було зроблено після повідомлень місцевих жителів про незаконні розкопки, ендемічну проблему в регіоні, відому як «Уакео», пов’язану з використанням археологічних пам’яток для артефактів для продажу на чорному ринку.

Близько 20 000 археологічних пам’яток щорічно незаконно вилучаються та вивозяться з Перу, що створює постійну небезпеку для збереження культурної спадщини країни.

Після спільної інспекції, проведеної офіційними особами муніципалітету Чанкай та Міністерства культури, археологи знайшли десять доіспанських керамічних посудин, що належать до культури Чанкай на археологічній ділянці Лаурі.

Культура Чанкай виникла після падіння цивілізації Варі приблизно в 1000 році нашої ери на центральному узбережжі Перу. Частини південної області Чанкай були завойовані чіму на початку 1400-х років, і приблизно до 1450 року нашої ери інки домінували на всій території чіму.

Серед знайдених посудин є керамічні глечики, горщики та тарілки, які Чиму виготовляли за допомогою форм.

Посудини прикрашені у стилі «чорне по білому», техніці, яка зазвичай пов’язана з чіму, яка включала малювання білого фону на шорсткій матовій поверхні з подальшим темним кольором для декоративних елементів.

За словами перуанської держави: «Початкова оцінка суден підтвердила, що вони помітно зношені, а в деяких випадках роздроблені через вплив на них несприятливих умов навколишнього середовища або насильницьких маніпуляцій. Згодом фрагменти були передані до штаб-квартири установи для їх збереження».

Читайте також: Будівництво автомагістралі відкладено після відкриттів бронзового віку

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: