В Перу у Великій піраміді в Уака-Пукльяні археологи знайшли гробницю (фото)

Піраміда побудована із семи розташованих у шаховому порядку платформ, оточених центральною площею, де були розташовані різні невеликі глиняні споруди...
Уака Пукльяна
Уака Пукльяна / фото: Shutterstock

Міністерство культури Перу повідомило, що археологи знайшли гробницю на Великій піраміді в Уака-Пукльяна в районі Мирафлорес, пише Heritagedaily.

Уака Пукльяна — це комплекс пірамід із саману та глини, який служив важливим церемоніальним та адміністративним центром культури Ліми, народу, що з’явився на центральному узбережжі Перу між 200 та 700 роками нашої ери. Піраміда побудована із семи розташованих у шаховому порядку платформ, оточених центральною площею, де були розташовані різні невеликі глиняні споруди та хатини з саману.

Археологи, що розкопували верхню платформу, виявили гробницю ямного типу округлої форми, що містить останки однієї людини, похованої у зігнутому сидячому положенні обличчям на південь. Згідно із даними дослідження, людина була дорослою, проте вченим ще належить провести антропологічний аналіз, щоб визначити стать і причину смерті.

Згідно з прес-релізом, гробниця є похованням культури Ічма, корінної держави до інків, що виникла близько 1100 року нашої ери після розпаду імперії Варі.

Культура Ічма була відома реконструкцією існуючих пірамід інших культур, таких як Уака Матео, Уака Сан Борха, Уака Ча Росада, Уака Уантінамарка, Уака Сан Мігель та Уака Пукльяна, де була нещодавно виявлена гробниця.

При розкопках гробниці виявлено також похоронні принесення з керамічних судин, у тому числі горщик, прикрашений абстрактними та геометричними зооморфними мотивами, та глечик, оформлений у геометричному триколірному стилі на червоній основі.

«До 2015 року присутність Ічми була відома завдяки підношенням, зробленим із людського волосся в сплетіннях або загорнутим у листя ачири, яке вони залишали в різних частинах цієї еспланади, навіть у тріщинах», — сказала Мірелла Ганоза, першовідкривач гробниці.

Читайте далі: В Італії у Сарсіні виявлено римський капітолійський храм (фото).

Поділитися:
Категорії
ІсторіяФото
Стрічка новин

Читайте також: