В Ізраїлі археологи виявили дивні могили з десятками скелетів

У пустелі Негев вчені під час розкопок виявили стародавні поховання, яким приблизно 2500 років і в цих могилах - 50 скелетів. Ці скелети можуть належати жінкам...
Фото: Еміль Аладжем

У пустелі Негев вчені під час розкопок виявили стародавні поховання, яким приблизно 2500 років і в цих могилах – 50 скелетів. Ці скелети можуть належати жінкам, яких продали в рабство.

Про це пише Live Science.

Зі слів вчених, більшість стародавніх поховань у пустелі Негев мають округлу форму, але дві нові виявлені гробниці мають унікальну квадратну форму. Одна з гробниць має розмір 7 на 7 метрів, а друга — 4,5 на 4,5 метрів. Але їхнє місце розташування також дивує вчених.

Як повідомили археологи, подібні поховання ніколи ще не знаходили в цій місцевості, і вони не пов’язані з жодним відомим поселенням. Обидва стародавні поховання розташовані на перехресті двох торговельних шляхів, які тисячі років тому вели з Єгипту до Йорданії та на Аравійський півострів.

Смерть і поховання на стародавніх дорогах у суворій пустелі, «чи через насильство чи хворобу, не були рідкістю», — сказав Еріксон-Джіні. Можливо, ці люди були поховані там, тому що за давніх часів перехрестя вважалися місцями «святості», які мають ритуальне та релігійне значення, пишуть автори у дослідженні.

Під час розкопок вчені виявили багато стародавніх артефактів, які були створені в період між 7 століттям до нашої ери і 5 століттям до нашої ери. 

А 50 скелетів, виявлених у гробницях, можливо, належать дорослим жінкам, яких продали в рабство для подальшого використання під час релігійних ритуалів. Хоча для підтвердження цієї ідеї потрібні додаткові докази.

Читайте також: Археологи виявили 4000-літнє сонячне світилище в Нідерландах. Святилище складається з кількох піднятих курганів, найбільший з яких має діаметр 20 метрів і має неглибокий рів з кількома прохідними отворами, які вирівняні по сонцю у дні літнього та зимового сонцестояння.

Поділитися:
Категорії
ІсторіяФото
Стрічка новин

Читайте також: