Археологи виявили 4000-літнє сонячне світилище в Нідерландах

Святилище складається з кількох піднятих курганів, найбільший з яких має діаметр 20 метрів і має неглибокий рів з кількома прохідними отворами...
Фото: Мініципалітет Тиля

Відкриття було зроблено під час розкопок промислової зони Медель в Тилі, повідомляє Heritagedaily.

Святилище складається з кількох піднятих курганів, найбільший з яких має діаметр 20 метрів і має неглибокий рів з кількома прохідними отворами, які вирівняні по сонцю у дні літнього та зимового сонцестояння.

Вирівнювання святилища з рухом сонця вказує на велике значення, яке надавалося його давніми будівельниками для відстеження небесних патернів. Це місце можна порівняти зі Стоунхенджем в Англії.

Під час розкопок також було виявлено ритуальні підношення у вигляді скелетів тварин, людських черепів та бронзового наконечника списа, які поміщалися в отвори саме в тому місці, де світило сонце під час сонцестояння.

За словами дослідників: «Святилище, мабуть, було дуже важливим місцем, де люди відстежували особливі дні на рік, здійснювали ритуали та ховали своїх померлих. Ряди жердин стояли вздовж доріжок».

На околицях святилища знаходяться численні кургани, в яких археологи знайшли останки понад 80 осіб у вигляді кремованих поховань або інгумаційних поховань. Найбільший із цих курганів містив останки чоловіків, жінок та велику кількість дітей і, мабуть, був активним місцем поховання мертвих близько 800 років.

Попередні дослідження на околицях святилища виявили скляну намистину з Іраку (припускаючи, що жителі регіону мали певний рівень контактів з людьми, що знаходяться на відстані майже 5000 кілометрів близько 4000 років тому), а також понад мільйон знахідок. з кам’яного віку, бронзового віку, залізного віку, римського століття та середньовіччя.

Читайте також: У Швеції виявили короткий меч віком понад 1100 років.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: