В Іспанії знайдено 1800-річне святилище, присвячене богу Мітрі

Руїни святилища, присвяченого богу Мітрі, разом із залишками ритуальних бенкетів були знайдені під час розкопок на Віллі дель Мітра в Кабрі, Іспанія...
Залишки святилища, присвяченого богу Мітрі / фото: el Dia De Cordoba

Руїни святилища, присвяченого богу Мітрі, разом із залишками ритуальних бенкетів були знайдені під час розкопок на Віллі дель Мітра в Кабрі, Іспанія. Про це повідомляє видання Ancient-Origins.

Як повідомляє Heritage Daily, відкриття зробили археологи з Університету Малаги, Мадридського університету Карлоса III і Кордовського університету. Команда виявила залишки святилища Мітри, яке датується 2-м століттям нашої ери з другим етапом будівництва в кінці 3-го століття нашої ери.

Святилище — це прямокутна кімната, розташована на південний захід від домуса, розмірами 7,2 на 2,5 метри (24 на 8 футів). Він має вузький вхід, який веде кількома сходинками вниз до святилища, що складається з двох кам’яних лав уздовж стін. Команда вважає, що ці лавки використовували віруючі, які сиділи, проводили ритуали та брали участь у бенкетах на честь Мітри.

Стіни святилища містять уламки римської цегли, в тому числі одну з двома отворами або нішами, які, ймовірно, містили тавроктонну скульптуру. Підлога приміщення була вкрита темним горілим шаром, який при детальному огляді виявив фрагментовані рештки свиней, птахів та кролів. Це свідчить про те, що приготування їжі відбувалося під час ритуальних бенкетів.

Вілла дель Мітра

Вілла дель Мітра, розташована в давньоримському місті Лікабрум, датується I століттям нашої ери. Воно названо на честь відкриття скульптури 2-го століття, знайденої на місці, з зображенням Мітри, який приносить у жертву бика, який символізує смерть і воскресіння.

Вілла була вперше досліджена археологами в 1970-х і 1980-х роках, під час яких було виявлено внутрішній дворик зі ставком і кілька кімнат з вишуканою мозаїчною підлогою. Подальші розкопки 1981 року виявили залишки опалювальної системи, яка називається гіпокауст, а також монети часів правління Філіпа Арабського, Діоклетіана та Валентиніана II.

Стародавнє поклоніння Мітрі

Богу Мітрі вперше поклонялися перси наприкінці 1 століття нашої ери, де він був відомий як «Мітра», і його асоціювали зі світлом і сонцем. Його культ швидко поширився по всій Римській імперії, і поклоніння цьому індоіранському божеству було значною мірою зосереджено на божестві як богу дружби, договору та порядку. Те, що було відоме як «Містерії Мітри», являло собою серію вчень, які викладав культ таємниць. Його послідовники, поширювалися з Італійського півострова та прикордонних регіонів по всій Римській імперії.

Культ Мітри був таємним, у якому Вотарі (послідовники) поклонялися Мітрі в печерах і «захованих» храмах. Це мало створити відчуття того, що ви є частиною особливої групи. Влада і особливо римські імператори терпіли таємницю культу, оскільки це, як правило, сприяло імператорській владі.

Хоча понад 200 храмів Мітри були знайдені між Сирією та Великобританією, вони в основному були знайдені в Італії. Відомо, що після «кризи» 3-го століття нашої ери та подальшого встановлення християнства культ Мітри незабаром зник, а його храми були замуровані та зруйновані.

Читайте також: У Румунії археолог-аматор виявив римську парадну маску.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: