У Румунії археолог-аматор виявив римську парадну маску

У комуні Албень (повіт Горж) археолог-аматор виявив залізну римську парадну маску. Знахідка датується 2-м чи 3-м століттям нашої ери...
Фото: Gorj County Museum

У комуні Албень (повіт Горж) археолог-аматор виявив залізну римську парадну маску.

Відкриття зробив Бетей Віорел, який проводив дослідження металодетектором. Коли він натрапив на залізну маску римського періоду, то повідомив про свою знахідку місцевій владі.

У Румунії право власності на металошукач вимагає письмового дозволу поліції. Використання металошукача на відомих археологічних об’єктах суворо заборонено без попереднього дозволу Міністерства культури.

Будь-які знахідки віком понад 100 років мають бути передані відповідним органам влади протягом 72 годин із винагородою в розмірі 30% від вартості знахідки. Коли знахідку класифікують як скарб, винагорода збільшується до 45%.

Знахідка датується 2-м чи 3-м століттям нашої ери. Археолог повідомив про свою знахідку місцевої влади.

«Ймовірно, її носив солдат, дислокований у форті Бумбешті-Жіу, або на військовій заставі десь поблизу. Маска відносно ціла, але зазнала корозії через високий вміст заліза та вплив кисню та води у ґрунті. Майстер, який створив маску, зробив перфоровані отвори навколо ніздрів для дихання, а також прорізи для очей та рота», передає heritagedaily.com.

Знахідку відреставрують та виставлять у Музеї повіту Горж. Ця область сучасної Румунії була частиною римської провінції Дакія, яку завоював імператор Траян між 98-117 роками нашої ери.

Читайте також: У Румунії розкопали гробницю гунського воїна.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: