В Іспанії археологи знайшли кельтоіберійське місто

Дослідники також виявили залишки великого римського військового табору. Форт, ймовірно, був побудований для захисту міського монетного двору...
Фото: ЮПМ

Археологи, проводячи розкопки у провінції Сорія, в Іспанії, виявили раніше невідоме кельтоіберійське місто, повідомляє Heritagedaily.

Кельтібери були племінним народом, який населяв територію в центральній та північно-східній частині Піренейського півострова. У 195 р. до н. частина Кельтіберії була завойована римлянами, а до 72 р. до н. весь регіон став частиною римської провінції Hispania Citerior.

Розкопки, проведені Мадридським політехнічним університетом (UPM), виявили руїни кельтоіберійського міста, яке існувало понад 2000 років тому. На думку дослідників, це могло бути загублене місто Тітіакос, кельтоіберійська цитадель часів Серторіанської війни.

Серторіанська війна – громадянська війна, яка велася з 80 по 72 р. до н.е. між фракцією римських повстанців (серторіанців) та урядом у Римі (сулланами) на Піренейському півострові. Війна отримала свою назву від Квінта Серторія, лідера опозиції, римського полководця та державного діяча.

«Незважаючи на свою актуальність, це місце ніколи не вивчалося і залишалося поза увагою. На сьогоднішній день не було проведено систематичного дослідження, яке б намагалося виявити його історичне значення», — каже Вісенте Алехандре, мер Дези.

Одна з причин, через яку руїни залишилися недослідженими, частково пов’язана з тим, що це місце було замасковане сусіднім кар’єром, де видобули камінь.

На північному сході дослідники також виявили залишки великого римського військового табору.

Команда припускає, що форт, ймовірно, був побудований для захисту міського монетного двору союзними серторіанцями, оскільки розкопки виявили войовничі елементи та докази конфлікту, такі як снаряди, а також монети, що були отримані з монетного двору.

На думку дослідників: «Отримані результати є актуальними для просування наукових та історичних знань про кельтиіберський і римський світ у контексті Серторіанських воєн. З одного боку, це вказує на існування столиці етнічної групи Тітіакос та значного римського військового табору. Потрібні будуть подальші розкопки, щоб підтвердити це твердження систематичним геофізичним дослідженням».

Читайте також: Археологи виявили королівські гробниці бронзового століття на узбережжі Кіпра. Гробниці датуються приблизно 1500–1300 pp. до н.е. у період, коли місто було центром торгівлі міддю, і, на думку дослідників, є одними з «найбагатших» гробниць, коли-небудь виявлених у Середземноморському регіоні.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: