Археологи виявили королівські гробниці бронзового століття на узбережжі Кіпра

Гробниці датуються приблизно 1500–1300 pp. до н.е. у період, коли місто було центром торгівлі міддю, і, на думку дослідників, є одними з «найбагатших» гробниць...
Фото професора Пітера Фішера

Гробниці датуються приблизно 1500–1300 pp. до н.е. у період, коли місто було центром торгівлі міддю, і, на думку дослідників, є одними з «найбагатших» гробниць, коли-небудь виявлених у Середземноморському регіоні, повідомляє Heritagedaily.

Професор Пітер Фішер із Ґетеборгського університету сказав: «Розумно припустити, що це були королівські гробниці, хоча ми мало знаємо про форму правління, яка практикувалася в місті на той час».

Поховання були виявлені біля міста бронзового століття Дромолаксія Візація на узбережжі Кіпра за допомогою магнітометрів, пристрою, що використовується для вимірювання магнітного поля Землі в геофізичних дослідженнях для виявлення магнітних аномалій різних типів та визначення дипольного моменту магнітних матеріалів.

«Ми порівняли місце, де під час землеробства знаходили битий глиняний посуд, з картою магнітометра, де було видно великі порожнини на глибині від одного до двох метрів. Це спонукало нас продовжити дослідження місцевості та виявити гробниці», – сказав професор Фішер.

Що виявили в гробницях

Гробниці складаються із підземних камер розміром до 4 х 5 метрів кожна, доступ до яких здійснюється через вузький прохід із поверхні. У двох камерах команда виявила понад 500 артефактів, що складаються з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, бронзової зброї, слонової кістки, дрогої кераміки та прикраси з гематиту в золотій оправі.

Близько половини вмісту гробниць було привезено із сусідніх культур та цивілізацій. Золото і слонова кістка надходили з Єгипту, дорогоцінне каміння – з Афганістану, Індії та Синаю, а вироби з бурштину – з Прибалтики.

При розкопках також було виявлено кілька скелетів, що добре збереглися, у тому числі поховання з жінкою, оточеної десятками керамічних судин, прикрасами і круглим бронзовим дзеркалом.

Професор Фішер сказав: «Кілька людей, як чоловіки, так і жінки, носили діадеми, а в деяких були намисто з підвісками найвищої якості, ймовірно, зроблені в Єгипті за часів 18-ї династії за часів таких фараонів, як Тутмос ІІІ та Аменхотеп IV (Ехнатона) та його дружини Нефертіті».

Читайте також: В Ізраїлі археологи виявили дивні могили з десятками скелетів.

Поділитися:
Категорії
ІсторіяФото
Стрічка новин

Читайте також: