В Єгипті вперше виявлено цвинтар високопоставлених чиновників Нового Королівства

Нещодавня археологічна місія під керівництвом доктора Мостафи Вазірі виявила цвинтар, на якому поховані високопосадовці та священики Нового царства ...
саркофаг, мумія
В Єгипті дослідники розкопали численні висічені в скелях гробниці / фото: mota.gov.eg

Нещодавня археологічна місія під керівництвом доктора Мостафи Вазірі виявила цвинтар, на якому поховані високопосадовці та священики Нового царства (1550–1070 рр. до н.е.). Туна-ель-Гебель служив некрополем Хмуна, також відомого як Гермополіс Великий. На цьому місці знаходиться найбільший греко-римський некрополь Єгипту, історія якого сягає Нового царства і триває аж до римського періоду, повідомляє пресслужба Міністерства туризму та старожитностей Єгипту.

Дослідники розкопали численні висічені в скелях гробниці, в яких було виявлено незаймані поховання всередині кам’яних та дерев’яних саркофагів.

Були також виявлені численні похоронні підношення, такі як амулети та прикраси, дорогоцінне каміння, золоті предмети, а також дерев’яні та керамічні статуї Ушабті, що зображують високопоставлених королівських чиновників, таких як «Джехутімес», що носив титул наглядачів биків. та «Нані», співачка Амона.

На думку дослідників, символи та написи, виявлені на цих артефактах, є підтвердженням того, що поховання були пов’язані з вищими ешелонами адміністративних та жрецьких класів за часів Нового царства у Верхньому Єгипті.

Команда також виявила повний папірус  завдовжки від 13 до 15 метрів. Папірус відсилає до Книги Мертвих, давньоєгипетського похоронного тексту, що використовувався з початку Нового царства і містить низку магічних заклинань, покликаних допомогти померлому в подорожі через Дуат, або підземний світ, у потойбічне життя.

«Це відкриття величезної важливості, яке збагатить наші знання про цей історичний період. Я глибоко вдячний всій команді за їхню наполегливу працю і самовідданість, які сьогодні дозволяють нам відкрити світові цей чудовий цвинтар Нового Царства», — сказав доктор Фахмі.

Папірус пройде ретельну реставрацію і пізніше буде виставлений у Великому єгипетському музеї, що будується нині недалеко від пірамід Гізи.

Читайте також: Археологи знайшли імператорський хеттський архів.

Поділитися:
Категорії
ІсторіяФото
Стрічка новин

Читайте також: