Археологи знайшли імператорський хеттський архів

У Туреччині археологи знайшли імператорський хеттський архів часів правління Хаттушили ІІІ під час розкопок у Каялипинарі....
хеттський архів
Фото: Інгеборг Саймон — CC BY-SA 3.0

У Туреччині археологи знайшли імператорський хеттський архів часів правління Хаттушили ІІІ під час розкопок у Каялипинарі, який розташований в районі Йидизилі, у провінції Сівас, повідомляє Heritagedaily.

Каялипинар – це місце, що переживає кілька періодів, про що свідчить його раннє заселення, яке почалося в 5 тисячолітті до нашої ери. У ранній період каруму Каялипинар став станцією (вабартум) стародавніх ассірійських торговців, яка згодом перетворилася на торгову колонію (карум).

У ранньому бронзовому столітті хети перетворили колонію на велике місто під назвою Шамуха, яке служило центром поклоніння хурритській богині ночі.

Нещодавні розкопки виявили глиняні печатки, що належали Хаттушілі III, правителю Хетської імперії в 13 столітті до нашої ери.

Чаттушілі III найбільш відомий своїм договором, відомим як Вічний договір або Срібний договір з єгипетським фараоном Рамсесом II. Договір був підписаний, щоб покласти край довгій війні між Хетською імперією та єгиптянами, які понад два століття боролися за панування над землями східного Середземномор’я.

У ході розкопок також було виявлено печатки, що належали Пудухепі (дружині Чаттушілі III), а також печатки його дітей та інших членів королівської родини. Також виявлено фрагменти табличок з клинописними написами святкових та ворожильних текстів, а також численних релігійних текстів. На думку дослідників, печатки було знайдено у будівлі, яку можна назвати імператорським архівом хетів.

У ході дослідження цього сезону дослідники розкопали дві нові хетські структури. Доктор Манер сказав: «Грунтуючись на плані та знахідках, ми думаємо, що це можуть бути храми. В одному будинку ми навіть знайшли ім’я Хаттушілі III, вигравіруване на керамічному посуді».

Читайте також: В Перу у Великій піраміді в Уака-Пукльяні археологи знайшли гробницю (фото).

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: