В Англії археологи розкопали величезні кам’яні голови

Під час останніх розкопок під керівництвом громади археологи знайшли дві колосальні голови з пісковику. Вони в 3 рази більші за людську голову...
Фото: Сumberland

Проект «Uncovering Roman Carlisle» проводить розкопки в Карлайлі  в римській бані, яку виявили в 2017 році археологи з Wardell Armstrong, повідомляє видання Сumberland.

Лазня розташована поблизу римського форту Укселодунум (що означає «високий форт»), також відомого як Петріана, в районі Карлайл у Стенвікс.

Кселодун був побудований для контролю над територіями на захід від сучасного Карлайла та важливою переправою на річці Еден. Він знаходився за Адріановим бар’єром, причому стіна утворювала його північну оборону, а його довга вісь була паралельна стіні. У форті стояв гарнізон Ала Петріана, кавалерійського загону чисельністю 1000 осіб, усі члени якого отримали римське громадянство за хоробрість на полі.

Попередні розкопки лазні виявили кілька приміщень, систему гіпокаусту, теракотові водопровідні труби, непошкоджену підлогу, розписану плитку, фрагменти кухонних каструль і вигравірувані дорогоцінні камені, відомі як інталії. Знахідки датуються ІІ або ІІІ століттям нашої ери.

Під час останніх розкопок під керівництвом громади археологи знайшли дві колосальні голови з пісковику. Вони в 3 рази більші за людську голову і, мабуть, походять від скульптур заввишки 12-15 футів (3,5-4,5 м). Різьблені голови датуються приблизно 2-м століттям нашої ери, і команда вважає, що вони можуть зображати римських богів.

Під час розкопок також було знайдено кілька плиток з офіційною печаткою Римської імперії. IMP розшифровується як «Імператор», латиною – «Імператор». Така марка вказує на виробників черепиці та цегли, які мали офіційне імперське схвалення.

Читайте також: В Єрусалимі знайшли кам’яну квитанцію віком 2000 років.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: