У Великій піраміді в Єгипті знайшли камеру віком 4500 років

Нещодавно відкрита кімната знаходиться в піраміді Хуфу, одній із трьох споруд, що складають це чудо світу. Археологам ще належить визначити призначення камери...
Великі піраміди є одним із чудес світу / фото: Sky News

В одній із Великих пірамід в Єгипті було виявлено нову камеру, якій приблизно 4500 років, повідомляє Sky News.

Коридор довжиною дев’ять метрів (30 футів) і шириною понад шість футів був виявлений поблизу головного входу однієї з трьох пірамід у Гізі.

Проект ScanPyramids використовував високотехнологічне обладнання, щоб виявити камеру, яка розташована на північній стороні піраміди Хуфу.

Археологи спантеличені функцією камери, куди не можна було потрапити ззовні піраміди.

Проект триває з 2015 року, і в четвер відбулася церемонія відкриття за участю вчених.

Професор Крістіан Гроссе сказав, що для визначення місцезнаходження камери були застосовані різні методи сканування, включаючи ультразвукові вимірювання та георадар.

Вчені виявили коридор за допомогою вдосконаленої рентгенографії, а потім зібрали його зображення, провівши невеликий ендоскоп через крихітне з’єднання в каменях піраміди.

Містер Гроссе сказав: «Є два великих вапняки в кінці камери, і тепер виникає питання, що знаходиться за цими камінням і під камерою».

Представники єгипетських старожитностей заявили, що відкриття може призвести до нових знахідок.

Голова Вищої рада з питань старовини Мостафа Вазірі припустив, що незавершений коридор використовувався для перерозподілу ваги піраміди навколо головного входу, яким користуються туристи, або навколо іншої невідкритої камери чи простору.

Містер Вазірі додав: «Ми збираємося продовжити наше сканування, щоб побачити, що ми можемо зробити … щоб з’ясувати, що ми можемо знайти під ним або просто в кінці цього коридору».

Ще один довший закритий коридор був знайдений у 2017 році, знову в піраміді Хуфу, розміром 98 футів.

Піраміда Хуфу була названа на честь свого творця – фараона Четвертої династії, який правив з 2509 по 2483 роки до нашої ери – і є однією з трьох пірамід, які складають Великі піраміди, одне із семи чудес стародавнього світу.

Читайте також: У Єгипті виявлені гробниці коптської епохи.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: